Google VR takımında çalıştırmak üzere geliştirici Logan Olson

Google’ın Sanal Gerçeklik alanındaki kararlılığı

Sanal gerçekliğin potansiyelini görmek isterseniz, SoundStage’e göz atın: HTC Vive ve Oculus Rift için yapılmış bir sanal gerçeklik müzik sandbox (test alanı) uygulaması. Google VR takımında çalıştırmak üzere geliştirici Logan Olson ’u kaparak bu alanda ne denli ciddi olduğunu gösterdi.

SoundStage geçen ay Steam’de uygulamaya kondu fakat aynı tarihlerde uygulama üzerindeki aktif geliştirim de durdurulmuştu. SoundStage’i, Google Daydream VR’da da görmeyeceğiz. Google’ın TheVerge’e söylediği kadarıyla uygulama, Olson’ın mevcut ve gelecekteki Google ürünlerinde geliştirilecek.

OKU ►  Google VR’ın boyama uygulaması Oculus Rift’e geldi

Google, bir VR sanat uygulaması olan Tilt Brush’ı 2015 ortalarında satın almıştı ve o zamandan bu yana açık kaynaklı uygulamayı geliştiricilerin dikkatini çekmek için yayınlamaya devam ediyor.Olson’un işe alımı ise Google’ın VR alanına olan ciddi yaklaşımının diğer bir adımı. Google’ın oyun tasarım şefi Noah Falstein ise yakın bir tarihte firmadan ayrılarak, oyun, nörobilim ve VR’ın birlikte etkileşimde olduğu bir alana duyduğu ilgiyi dile getirmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here