DJI yakında bugüne kadarki en küçük drone’un duyurusunu yapabilir

Selfie ya da yarış için kullanılabilir

DJI yakında bugüne kadarki en küçük drone’un duyurusunu yapabilir. Göründüğü kadarıyla Spark olarak adlandırılan yeni cihazın sızan resimleri bugün Çin’deki DJI forumlarında belirdi (websayfası o andan itibaren çöktü). Bu olay cihazın DJI’nin katlanabilir Mavic Pro tasarımı ile benzer yönleri olup olmadığına ve aynı zamanda firmanın bu cihazı ne zaman duyuracağına dair yoğun bir spekülasyona neden oldu. Resimleri sızdıranın kim olduğu henüz bilinmiyor fakat TechCrunch gönderi siteden kaldırılmadan önce birkaç resim kotarmayı başarmış. Resim galerisini buradan izleyebilirsiniz.

DJI, Spark’ın varlığını teyid etmedi. Bununla birlikte firma yakın bir zamanda bu ismin ticari marka hakkını almıştı. Resimler ve videolar şu anda web ortamında uçuşuyor. Bu resimlerde dikey eğimli bir kamerası olan küçük, elle taşınabilen bir drone görünüyor. Bu da gösteriyor ki cihaz, daha çok düşük masraflı ve hızlı resim ve video çekme maksadıyla tasarlanmış bir çeşit ‘selfie’ drone’u olarak kullanılabilir. Dronelarla ilgili bazı forumlardaki kullanıcılar Spark’ın aynı zamanda yarışma için de tasarlanmış olabileceğini belirtiyorlar.

OKU ►  Yaz sıcaklarında yapmamanız gereken 5 şey

Aşağıdaki web ortamına sızan görüntüde Spark prototipinin neye benzediğini görebilirsiniz.

Mavic Pro’nun minyatür modeli gibi görünen bu drone’un, Mavic Pro’da olduğu gibi katlanabilir kolları olup olmadığı belli değil. Kumandası hakkında da bir bilgimiz yok. Belki de cihaz, bir uygulama eşliğinde akıllı telefon üzerinden kumanda edilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here