Google’ın mobil arama uygulamasına yeni kısa yollar geldi

Eğlence, çeviri ve yakındaki etkinliklere ulaşmak çok daha kolay

The Google, Android ve iOS platformları üzerinde işinizi kolaylaştıran ve aramadığınız bilgileri çok daha kolay bulmanızı sağlayan bir uygulama. Firma bugün uygulamaya getirdiği yeni özelliklerle The Google’da yaptığınız aramalarda eskisinden de hızlı sonuçlara ulaşabileceksiniz.

Uygulamaya yeni gelen kısa yol tuşları ile eğlence, maç skorları ve banka ATM’lerinin yerleri gibi birçok bilgiye ulaşmak eskisinden çok daha çabuk olacak. Google buna “tıklanabilir kısa yollar” adını vermiş. Yeni özelliklerin hem mobil uygulama hem de mobil site üzerinde kullanılabileceği ifade edildi.

Bu kısa yollardan bazıları arama çubuğunun altında bulunan seçeneklerde yer alacak. Bununla birlikte bütün yenilikler uygulamanın içerisinde yer alacak. Bazı özellikler ise sadece Android kullanıcılarına geliyor. Uygulamanın bu versiyonu, çeviri, yakındaki etkinlikler, uçuşlar, oteller ve internet hız testi gibi özelliklere sahip olacak.

OKU ►  Facebook yorumlarınız artık Messenger’a benzeyecek

Uygulamaya gelen yenilikleri şimdilik sadece ABD’de kullanılacak. Bununla birlikte yeni özelliklerin ne zaman dünya genelinde kullanılmaya başlayacağı henüz açıklanmadı.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox