Grand Cherokee Trackhawk gelmiş geçmiş en hızlı Spor Amaçlı Taşıt

Doğa endişesi güdülmeyen araç tipi

Jeep Grand Cherokee Trackhawk 707 beygir gücünde ve 3.5 saniyede 0-60 hızla gidebiliyor. Jeep bu ivmenin aracı bugüne kadarki en hızlı SUV (Spor amaçlı taşıt) yaptığını söylüyor fakat Tesla’nın Model X’i aynı hızlanma oranını 2.9 saniyede yapabiliyor.

Dodge birkaç yıl önce Challenger ve Charger Hellcat modellerini piyasaya sürmüştü: Süper şarj edilmiş V8 özelliğiyle güçlendirilmiş deli kuvvetine sahip bu araçlar 707 beygir gücünde hayranlık uyandırıcı bir çekiş kuvvetine sahipler. Jeep mühendisleri geçmiş birkaç yılı bu olağanüstü Hellcat motorunu Jeep Grand Cherokee içine nasıl aktarabileceklerinin hesabını yapmakla geçirdiler. Ve en önemlisi, dört tekerlekli sürüş sistemini her şey parçalarına ayrılmadan nasıl çalışır hale getireceklerinin hesabını.

OKU ►  Yeni Lincoln Navigator, devasa araç içinde zarif bir lüks

Kutup ayısı dostu elektrikli araba ve yakıt ekonomisini geliştirme konularına odaklanmış bir çok firmanın yanında Jeep gibi bir araba fabrikasının büyük motor ve araçlara yürekten kucak açtığını görmek serinletici etkiye sahip.

Fiyat ve yakıt ekonomi rakamları henüz yayımlanmadı. Jeep Grand Cherokee Trackhawk satıcılara bu yıl sonu itibariyle ulaşacak. Bu hafta başından itibaren ise New York Auto Show’da gösterime sunulacak.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox