Güçlü araçlara sahip fotoğraf düzenleme uygulaması Affinity Photo iPad’e geldi

Photoshop’un alternativi olan Affinity Photo yeni mobil sürümü tam özelliklere sahip.

Dün gerçekleşen WWDC etkinliğinde yeni 10.5 inç iPad Pro duyuruldu ve iPad iş dünyasındaki yeteneklerine yenileri eklendi. Bir gün Photoshop’un tahtına oturabileceği söylenen profesyonel resim düzenleme uygulaması Affinity Photo iPad sürümünü piyasaya sürmek için WWDC’yi bekledi.

Tabi ki bu Apple tabletleri süsleyen ilk fotoğraf düzenleme yazılımı değil. Önce Ekim 2015’te Adobe’un mobil sürümü Lightroom bağımsız bir uygulama haline getirilmek için bulut tabanlı oturum açma seçeneği eklendi. Affinity Photo, iPad sürümündeki araçların çoğunun masaüstü sürümünden geldiğini ve Apple tabletlerle ve Apple Pen ile uyum sağlandığını söylüyor. Uygulama 20 dolarlık fiyat etiketiyle App Store’de mevcut durumda.

Photoshop’un alternativi olan Affiity Photo yeni mobil sürümünü tam özelliklere sahip.

Affinity Photo’nun başarısı belki de Adobe’un uzun süredir geliştirmediği araçlarından ve çok fazla düşünmediği rahat kullanım boşluğunu doldurmasından geliyor. Photoshop kullanıcılarının sürekli sorduğu “Bu araç neden Photoshop’ta yok?” ya da “Bunun daha kolay yolu var. Photoshop’ta nasıl olmaz bu?” sorularını Adobe çok dikkate almamış olmalı ki Affinity Photo hem mobil hem de masaüstü sürümlerinde adım adım Photoshop’un tahtını ele geçirmeye başlamış durumda.

OKU ►  İlk 2017 Ford GT montaj hattından çıktı
OKU ►  NASA tam güneş tutulmasını canlı yayınlayacak

Apple WWDC 2017 etkinliği hakkında daha ayrıntılı bilgi için diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox