Snapchat ve video büyük firmaların radarına girdi

Snapchat ve video büyük firmaların radarına girdi

Hootsuite, şirketlerin ve firmaların sosyal medya platformlarında varlıklarını yöneten bir firma. Bu platform kısa süre önce birlikte çalıştığı firmaların müşterilerini daha iyi takip edebilmek için Snapchat’ın analitik çözümlerini Naritiv firmasından satın aldı.

Naritiv Disney, Greylock ve diğer melek yatırımcılar tarafından toplamda $4 milyon sermayeyle desteklenme teklifini yakın zamanda reddetmişti. Firma bunun yerine analitik aracını satarak “kablolu yayının ne olduğunu bilmeyen bir jenerasyona içerik sağlayacak” bir medya firması olmayı hedefliyor.

Anlaşmanın detayları paylaşılmadı ama Hootsuite’in  Naritiv’e ait öz kaynaklardan veya diğer yatırımlardan almayacağı açıklandı. Hootsuite’in CEO’su Ryan Holmes ve Naritiv’in kurucularından Dan Altmann ortak yaptığı açıklamada, aralarındaki satışın teknolojiden ve firmada çalışan üç personelin transferinden ibaret olduğu vurgulandı.

Hootsuite’in şu anda 15 milyon kullanıcı bulunuyor ve bu kullanıcılardan binlercesi paralı servislerinin kullanıcısı. Müşterileri için idare ettikleri sitelerin arasında Twitter, Facebook ve LinkedIn gibi sosyal medya devleri de bulunuyor. Hootsuite’in bu manevrası hedefini Snapchat platformuna da yönlendiklerinin bir göstergesi.

OKU ►  Twitter terörizm destekleyen hesapların peşine düştü

“Snapchat bizim radarımıza girmeye başladı” diyen Holmes, “onların ihtiyaçlarına için en iyi platform olmayı hedefliyor ve ileride videonun çok önemli olacağı da kesin” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here