Yeni yazılım hem daha hızlı hem daha az maliyetli

Yeni yazılım hem daha hızlı hem daha az maliyetli

MakerBot’un geçtiğimiz gece sesiz sedasız bir yeni bir aygıt yazılımı (firmware) olan Minfill’i çıkardı. Hali hazırda cihaza sahip olan kullanıcılara gelen güncellemeyi firma, “3D yazıcılıkta yeni bir hız olacak” şeklinde niteledi.

Yeni yayınlanan güncelleme MinFill’in cihazın potansiyelini etkileyici biçimde geliştirmiş gibi duruyor. Ev için tasarlanan cihazın yazlımı yeni bir algoritma kullanarak istenilen modeli en az ham maddeyle üretmeyi başarıyor. Bu sayede teknolojiye adaptasyon sürecinde bir adım daha ilerlenmiş oldu.

Firmanın yöneticilerinden Dave Veisz yaptığı açıklamada, “kompleks, ilginç iç dizayna ve geometriye sahip bir objeyi artık destekleyecek” şeklinde konuştu ve “sonuçta doldurma malzemesini daha az kullanan ve daha kısa sürede yazma işlemini bitiren bir cihaz oldu” dedi.

OKU ►  Microsoft yeni ‘Tech Series’ Xbox One oyuncu kumandalarını tanıttı

Tabi ki malzeme ve zaman kazancı projeden projeye göre farklılık gösterebilir. Ama Veisz yaptığı açıklamada kazanılan verimin ortalama %30 olduğunu ifade etti. Geometrik anlamdan kompleks olan objelerde ise yüzde 80-90’a varan kazanç sağlanabileceğinin altı çizildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here