HP Pro x2 hybrid, Wacom kalemi ve askeri ölçülerdeki özelliklerle geliyor

Date:

Dayanıklılığın baz alındığı yegane model

Microsoft  Surface Pro, web’de sörf yapmanın haricinde daha ciddi işler yapan ilk tablet olarak görülüyordu. Görünen o ki HP bu düşünceyi 2014 yılındaki kendi orijinal Pro x2 612 laptop modellerine uyarlamış. Son model olan HP Pro x2 612 G2 ile (berbat bir isim) güç ve dayanaklılık bir araya getirilmiş. Model yYalnızca daha iyi özellikleri ve hafifliği değil, fakat aynı zamanda pazardaki firma tipleri için MIL-STD 810G özelliklerini de barındırıyor.

MWC (Mobile World Congress) Barcelona’daki bir gösterimde HP taşınabilir, durağan, kalem ve klavye ile donatılmış, hafif ağırlıklı ve uzun batarya ömürlü hybrid bir laptop modeli ortaya koymak istediklerini söyledi. Firma bu hedeflerin büyük bölümünü Windows 10 tabanlı Pro x2 612 G2 modelinde yakalamış. Model sadece 2.65 pound ağırlığında, seyahat klavyesine sahip, batarya ömrü 11 saate kadar sürüyor ve yarım saat içerisinde bataryanın %50’si şarj edilebiliyor.

Spesifik olarak bu üst model Intel Core i7 (7Y75) işlemci ve Intel Graphics 615, a1, 920 x 1.280 ekran, 8GB RAM, 512 gb’a kadar çıkarılabilir M.2 SSD ve LTE bağlanabilirliği özelliklerine sahip. Bütün bunlar Crysis oyununu kolaylıkla oynamanızı sağlamıyor ama firmaların ve grafik profesyonellerinin işini görecek olsa gerek.

[irp posts=”4155″ name=”HP’den batarya ömrünü uzatma hamlesi”]

Taslak çizimleri ve not alımı için aktif bir Wacom kalemi (stylus) ve 165 dereceli destek çubuğu bulunuyor. Bu destek çubuğu cihazı bir şövale ya da prezentasyon cihazına çeviriyor. Aynı zamanda zorlu hava koşullarının olduğu saha çalışmaları için dayanıklı bir çantası da mevcut olan cihazın şarj portu, arttırılmış bağlantı özelliğine sahip seyahat hub’ı, ve tarama ya da mobil aksesuarlar gibi bir dizi aksesuarları da mevcut. Sahada çalışma yapan işçiler cihaz kırılacak diye fazla endişelenmeyecekler zira cihazda düşmelere, toza, neme, sıcaklık değişmlerine ve fonksiyonel şoklara karşı  Gorilla Glass ve MIL-STD 810G koruması var.

HP aynı zamanda cihazın tamir edilebilirliğini de düşünmüş. Saha üzerindeki çalışmalar esnasında tamir imkanı sunmak üzere arka kapağı çıkarılabilir. En ilginci de çıkarılabilir bir M.2 SSD’ye sahip olması. Buradaki temel düşünce, eğer harddisk tamir için çıkarılması gerekirse SSD’yi çıkararak verilerinizle ilgili endişeye kapılmanıza gerek  kalmadan gönderebilmenizi sağlamak. Bununla birlikte batarya çıkarılabilir değil ve garanti kapsamında tamir edilmesi ya da değiştirilmesi gerekiyor.

HP Pro x2 612 G2 şu an itibariyle 979$ fiyata satılıyor. Fakat HP daha yüksek model bir Core i7 ya da i5 işlemci için fiyatın ne olacağını henüz belirtmedi (Belki daha fazla olacaktır). Dayanıklı Çanta’nın fiyatı 49 dolar ve o da şu anda satışta. Bununla birlikte Elite USB-C Portu Mart ayında piyasaya sürülecek ve fiyatı 149 dolar olacak. Özellikle ticaret dünyasına dönük olarak tasarlandığı göz önünde bulundurulursa bu fiyatlar oldukça makul görünüyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...