Honor VR Camera, 360 derece VR alanında rekabet edecek

Honor VR Camera, 360 derece VR alanında rekabet edecek

Huawei markası 360-derece çekim yapabilen kamera savaşına katılıyor. Çinli elektronik firması akıllı telefonlara takılabilir 360-derece çekim yapabilen Honor VR Camera’sını tanıttı.

Huawei kameranın fiyatını ve çıkış tarihini gizli tutuyor. Telefon üreticisinin açıklamasına göre kamera 3K çözünürlükte fotoğraf çekebilecek ve canlı yayınlarda kullanılabilecek. Bununla birlikte cihazla birlikte gelecek olan uygulamayla fotoğraflarınızı ve videolarını paylaşabileceksiniz. Ayrıca uygulama üzerinden canlı yayın yapmak da mümkün olacak.

Kamera için Insta360’la ortak çalışacak olan Huawei için bu kamera bir ilk olacak. Ama bu durum Insta360 için geçerli değil. Firmanın akıllı telefonlara micro-USB portu üzerinden takılarak kullanılabilen birçok kamerası bulunuyor. Bu kameralar iOS ve Andriod’e de uyumlu.

OKU ►  iPhone 8‘de derinlik ölçebilen ön kamera olabilir

Uzmanlara göre Huawei’nin geliştirdiği kamerada bu seviyede kalite ve fiyat aralığına sahip olacak. Bu yüzden fiyatının $200 aralığında olması bekleniyor. Firma cihazın yakın zamanda piyasaya sürüleceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here