iOS’un son sürümü iPhone’ların kapanma sorununu düzeltiyor

Date:

Apple’ın açıklamasına göre iOS 10.2.1 bu hatayı tamir ediyor

Son birkaç aydır bazı iPhone 6 ve 6s’lerde baş gösteren “durduk yere kapanma” problemi bir çok kullanıcının canını sıkmaya yetti. Apple yaptığı açıklamada iOS 10.2.1’in bu soruna çözüm olacağını açıkladı. Buna göre yeni güncelleme yükleyen birçok kullanıcıda bu problem çözüldü bile.

TechCrunch sitesinin haberine göre 10.2.1 güncellemesini iOS sahiplerinin yarısı indirdi. Yeni güncellemeyi indiren iPhone 6 kullanıcılarının yüzde 80’inde iPhone 6s kullanıcıların ise yüzde 70’inde sorunun çözüldüğü ifade edildi. Habere göre hatanın sebebi, iOS eski sürümünde meydana gelen ani aktive artışları ve buna bağlı batarya aksaklıkları.

Apple yaptığı açıklamada bu sorunla birlikte eski iPhone’ları yeniden başlatmak için kablo takmaya da yeni güncellemeyle artık gerek kalmayacağını vurguladı. Yeni güncelleme çıkmadan önce iPhoneları durduk yere kapanan kullanıcılar telefonlarını yeniden açmak için kablo bağlantısı kurmak zorunda kalıyordu.

Bununla birlikte Apple yakın zamanda yeni bir özellik daha çıkaracağını duyurudu. Buna göre telefonunuz artık eskimiş bataryalarını tespit edebilecek ve gerekli görürse “bataryanızın servise gitmeye ihtiyacı var” şeklinde mesaj verecek.

[irp posts=”8221″ name=”iOS’un beğenilen email uygulaması Android’e geldi!”]

Apple 10.2.1 sürümü kullanıcıların problemini çözmediği taktirde ne yapmaları gerektiği konusunda bir tavsiyede bulunmadı. Eğer bu problemden mustaripseniz servise gitmeden önce yeni sürümü indirmeyi denemenizi tavsiye ederiz.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...