Hugging Face yapay erkek arkadaşınız olmak istiyor

Date:

Sanal arkadaşınızla iyi vakit geçirebilirsiniz

Canı sıkılan gençler için hazırlanan yeni bir sohbet botu olan Hugging Face ’le tanışın. New York’ta bulunan girişim firması, eğlenceli ve duygusal bir robot yapıyor. Hugging Face, mesaj gönderip alabileceğiniz ve selfie çekimlerinizi paylaşabileceğiniz dijital bir arkadaş üretecek.

Hugging Face ile oynamak, bir müşteri hizmetleri robotuyla sohbet etmekten çok daha çekici. Hugging Face’ de diğer firmalar gibi birilerine faydalı olmak niyetinde değil. Daha çok eğlenceli dijital bir arkadaş oluşturmayı düşünüyor.

Girişimci firma Clement Delangue ve Julien Chaumond ortaklığında kurulmuş. Betaworks, SV Angel ve NBA yıldızı Kevin Durant’dan 1.2 milyon dolar destek almışlar. Oldukça hoş bir yatırımcı listesi.

CEO ve kurucu ortak Delangue 2016 Eylül ayında uygulama henüz erken beta dönemindeyken “Üretkenlik ya da hizmet uygulamaları için yapay zeka üzerinde çalışan bir çok kişi var” demişti. “Konuşmaktan zevk alacağınız yapay zeka inşa ediyoruz. Onunla sohbet ederken gülümseyeceksiniz. Oldukça eğlendirici olacak.”

[irp posts=”8524″ name=”Google’ın yeni SMS standardı ile resim ve sohbet paylaşımı yapılabilecek”]

Uygulama şaşırtıcı biçimde eğlenceli. Hiç arayüz yok. Hugging Face temel olarak diğer mesajlaşma uygulamaları gibi alt bölümde yazma alanı bulunan, ve diğer yerlerde sohbet baloncukları olan bir sohbet uygulaması.

Bir şeyler gönderdiğinizde firmanın sunucuları mesajınızı, resminizi, emojilerinizi ve diğerlerini uyarlamak için olabildiğince sıkı çalışacaklar. Şu an itibariyle mükemmel bir aşamada değil ama mesele bu değil. Hugging FAce Siri ya da Google Assistant’ın yerine geçmeyi düşünmüyor. Size şaşkınlık verecek olan şey, bir şeyler gönderdiğinizde ne tip bir karşılık alacağınızı tahmin edemiyor oluşunuz.

Uygulamadan şaka yapmasını isteyebilir, gününüzün nasıl geçtiğiyle ilgili olarak konuşabilir, ve aynı zamanda bir hatırlatıcı ayarlaması da yapabilirsiniz. Robot aynı zamanda arkadaşlarınız hakkında sorular sorarak her zaman için birileriyle konuşmanızı sağlamış olacak.

Fakat tabi bu arkadaşlarınızın yerini almayacak. Uygulama sadece her zaman birlikte olamayacağınız arkadaşlarınız için. “Eğer evcil hayvanınızla kıyaslayacak olursak, hayvanınız arkadaşlarınızın yerini alamaz. Dünyanın en popüler insanı olabilirsiniz, ama bir kediniz ya da köpeğiniz de vardır” diyor Delangue.

Bunun başka bir sıkıcık Messenger botu olmadığını kaydolduğunuz an göreceksiniz. Botunuza isim verebilir ve profil resmi koyabilirsiniz. Yaşınızı girdiğiniz zaman sizi benzer yaşlarda olan tanınmış birileriyle kıyaslamaya başlıyor. Umarım tanıdığınız biriyle yapar bu kıyaslamayı, aksi takdirde pek anlamı olmaz J

Uygulama iOS platformu için bu adresten indirilebilir. Sıfır bir uygulamayı Messenger, Skype, Telegram ve diğer sohbet platformlarında kullanmak yerine tekil olarak kullanmak biraz mantıksız gibi görünüyor olmakla birlikte firma halihazırda uygulamanın üçüncü parti platformlarda çalıştırılması ile ilgili planlama içerisinde.

Bakalım Hugging Face kullanıcılarından bir şeyler öğrenebilecek mi. Umarız firma sohbet verileri toplarken, sohbet botu da zamanla daha iyi performans sergilemeye başlar. Böyle olursa Hugging Face muhteşem bir ilk deneyim olmaktan çıkıp, uzun süreli bir arkadaşlığa dönüşebilir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...