IBM’in akıllı asistanı siber güvenlik uzmanları için tasarlandı

Date:

Sesli komutla çalışan Watson, gerekli bilgilere anında ulaşabilecek

Yapay zekanın iş gücüne olan desteğine bir yenisi daha eklendi. IBM geliştirdiği akıllı asistan Watson, siber güvenlik alanında çalışan firmalara kolaylık sağlayacak.

Watson’ın marifeti detaylı güvenlik dataları ve raporlarındaki bilgileri parçalara bölerek istenilen bilgiye sadece sesli komutlarla ulaşılmasını sağlaması. Bunu da bir insandan çok daha hızlı yapacak. Watson’ın sesli komut sisteminin adı ise Havyn. Havyn, dijital güvenlik uzmanlarıyla diyalog kurarak onlara çözümler ve öneriler sunabilecek. Bu sayede hızlı müdahale gereken hassas durumlarda ciddi manada vakit kazanılmış olacak. Normal şartlarda bir tehdidin varlığını tespit ettikten sonra sorunu çözmek için yapılacak araştırmanın alacağı vakti akıllı asistan sayesinde birkaç saniyeye indirebilecekler.

Watson’ın çoktan 1 milyondan fazla güvenlik dokümanını okuduğu ve anladığı ifade edildi. Bu da demek oluyor ki milyonlarca dosyalık bilgiye sadece birkaç kelimeyle ulaşmak mümkün olacak. Sesli komut sistemi Watson’ın derin bilgisine karşı zamanla yarışmak adına ciddi bir adım olmuş oldu. Teoride bu durumda araştırma süreleri birkaç günden birkaç dakikaya inebilir.

Havyn’ı hemen görmeyi beklemeyin. Şunu hatırlatalım ki akıllı asistana sadece IBM’deki bir avuç analist ulaşabiliyor ve sistem hala test aşamasında.

[irp posts=”5673″ name=”Hack saldırıları bankalar için olası siber saldırı testlerini zorunlu kılıyor”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...