Twitter verdiği karardan “Siber Zorbalık” sebebiyle geri döndü

Twitter kullanıcıları grup listelere eklendiğinde uyarılmayı kaldırmaktan vazgeçti

Twitter istemeden kısa süreliğine de olsa Siber Zorbaların işini kolaylaştıracak bir adıma imza attı. Twitter listelerine eklendiğiniz zaman gelen uyarıları, gereksiz ve dikkat dağıtıcı olması sebebiyle kaldırdı.

Sosyal medya devi kullanıcılardan gelen sert geri bildirim yüzünden bu kararından geri çekildi. Kısa süren uygulamaya karşı gelinmesinin en büyük sebebi, bir kişiye kötülük yapmak isteyen bir zorbanın işini kolaylaştırması. Uygulamayla isterse kötü niyetli bir kişi sizi istediği listeye ekleyebilecek ama sizin bundan haberiniz olmayacaktı. Buda ırkçılık ve benzeri kötü niyetli nefret gruplarının kendi gizli hedef gruplarını oluşturması için büyük bir kolaylık olacaktı. Bu şekilde kötü niyetli kişiler istediği anda hedef seçtikleri yüzlerce kişiye tek seferde saldırabilecekti.

Twitter’ın hatasını fark etmesi çok kısa sürdü ve uygulamayı durdurdu. Twitter konu ile ilgili kullanıcılarına gönderdiği mesajda, “Geri bildiriminizi duyduk. Bu hatalı bir adımdı. Yaptığımız değişikliği geri çekiyoruz ve sizi dinlemeye devam ediyoruz” dedi.

OKU ►  Twitter yakında tweetlere verilen tacizkar yanıtları filtreleyecek

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox