Infiniti’nin yeni Lüks SUV’si devrimsel teknolojilerle dolu

Date:

Infiniti, geleceğin Lüks SUV vizyonu yeni QX50 konseptini açıkladı

Şık, orta boy crossover, belkide infiniti’nin son zamanlarda çıkardığı en önemli araç.

Lüks otomobil pazarında muhtemelen en sıcak rekabetlerin yaşandığı segmentin tam ortasına yerleşen QX50’nin, son motor teknolojisi ve bağımsız sürüş tekniklerini sergilemek gibi zorlu bir görevi var.

QX50, 2016 Pekin Oto Fuarında ortaya çıkan QX Sport fikrinin ürün değerlendirmesinin bir sonucudur.

Infiniti başkanı Roland Kreuger bir açıklamasında “2016 Pekin oto fuarında QX Sport fikrini açıklayarak, gelecek Infiniti QX modellerini gösterdik” dedi. Yeni QX50 bu konsepti daha ileri taşıdı ve Infiniti’nin küresel olarak en hızlı büyüyen araç segmentinde gelecekte nasıl bir varlık gelistirebileceğini gözler önüne serdi.

Infiniti, geleceğin Lüx SUV vizyonu yeni QX50 konseptini açıkladı

Sürücüler için yardımcı pilot olacak

QX50’nin teknoloji paketinin merkezinde infiniti’nin yeni propilot bağımsız sürüş teknolojisini piyasaya arz etmektedir. Infiniti bu sistemi otomatik pilot olarak adlandırmakta tereddüt etmektedir. bunun yerine Hong Kong merkezli otomobil üreticisi bu teknolojiyi sürücüler için yardımcı pilot olarak tanımlamayı tercih etmektedir.

Infiniti’ye göre şirket, ileri aktif güvenlik teknolojilerini ilave olarak sağlarken aracı sürücünün kontrolünde tutmak niyetinde.

Şirketin basın açıklamasında “Infinitinin bağımsız sürüş teknolojileri sürücü için yardımcı pilot gibi davranacak, sürücünün yerine geçmekten ziyade yetkinliğini arttıracak. Arabaya otoyolda dur-kalk trafikte ilerleme yada araca etrafındaki taşıtların pozisyonunu takip etmek gibi ilave yönetimsel sürüş görevlerini verecek” denildi.

Motor’da ayarlanabilen değişken sıkıştırma bulunacak

Bağımsız sürüş teknolojisine ek olarak QX50’de, 2016 Paris motor fuarında ilk tanıtımı yapılan VC motor teknolojisinin  (ayarlanabilen/değişken sıkıştırma ) ilk uygulaması da görülecek.

Infiniti, geleceğin Lüx SUV vizyonu yeni QX50 konseptini açıkladı

Yeni motor teknolojisiyle, araç %27 daha az yakıt kullanacak

Infiniti yeni 20 litre turbo şarjlı VC dört silindir motoru, V6 motora kıyasla %27 daha az yakıt kullanacak ve 268 beygir gücü üreteceği tahmin ediliyor. Infiniti’nin VC teknolojisi, motora verim ve dinamik özellikler ile performans ve etkinlik arasında, değişken sürüş koşullarına göre sıkıştırma oranını ayarlamasına izin veriyor.

QX50 konsepti muhtemelen Infiniti’nin yakın gelecekte Lexus RX vs Acura MDX’lere rakip olarak çıkaracağı yeni orta boy lüks crossover’lar için temel olacak.

Infiniti QX50 konsepti 2017 ocak ayında Detroit otomobil fuarında sahneye ilk çıkışını gerçekleştirecek.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...