InMotion, otomobili oturma odasına dönüştürdü

InMotion konseptinde direksiyon simidi hatta gösterge paneli bile yok.

Saab’ın bir kısmını satın alan National Electric Vahicle Sweden (NEVS) tekerlekler üzerinde modüler bir oda şeklindeki 5 elektrikli özerk otomobil konsepti InMotion’yı CES Asia’da tanıttı. Gösterge paneli kontrolcüsü bile yok. Yolcular oturma düzenlerini, ışıklandırmayı ve çevre ayarlarını taşıt ile eşleştirilmiş bir uygulamayla ayarlıyor. Direksiyonu yok.

InMotion konseptinde direksiyon simidi hatta gösterge paneli bile yok.

InMotion plastik paralel kenar şeklinde ve tekerlekleri kapatan kapaklar ile ileri görüşlü bir konsept otomobilin gibi görünüyor. Hatta görüş açısı en üst düzeye çıkarılmış, ekran olarak da çalışabilen pencereler bile. Mercedes Benz F 015 gibi ayarlanabilen iç mekâna sahip. Araç; güvenlik, esneklik, konfor ve bireysellik üzerine tasarlandı.

NEVS bu aracı yani InMotion’ı, Google Bus gibi görüyor. Bir aracın sizi iş yerinize bırakıp daha sonra da evinize götürmek için iş yerinizden aldığını hayal edin. Bu araç bunları yapabilecek. Birbirine bağlı otonom taşıma sistemine sahip. Mobilite çözümlere farklı bir bakış açısı getiren NEVS bu sayede otopark sorunlarına da çözüm olacağa benziyor.

OKU ►  Dünya’yı Uluslararası Uzay İstasyonundan canlı izleyin
OKU ►  Milli Savunma Sanayi zırhlı araçlarında Otokar göz kamaştırıyor.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox