Instagram’da artık canlı yayınlar tekrar izlenebilecek!

Instagram, canlı yayına yeni özellik getirdi

Artık kaçırdığınız canlı yayını tekrar izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, Instagram, canlı video yayını yapma olanağını kullanıcılarına sundu. Hikayeler kamerasında “Canlı” moduna geçmek için düğmeye dokunmanız yeterli. Instagramda, Periscope ve Facebook Live’ın aksine, canlı videolar, yayın yapıldıktan sonra tekrar oynatılamıyordu. Bu da, canlı yayın yapan kişinin kitlesini yakalamak için doğru zamanı ayarlaması gerektiği anlamına geliyordu. Ama, şimdi, Instagram yeni bir özellik getirdi. Artık yapılan canlı yayınları tekrar izleyebileceksiniz.

Instagram, canlı yayına yeni özellik getirdi

Artık, canlı yayın sona erdikten sonra, ekranın alt kısmında yer alan “Paylaş” butonuna basarsanız, videolar diğer Hikaye içeriğinde olduğu gibi, 24 saat yayınlanabilecek. Tabi ki de canlı yayınızı paylaşmak istemezseniz, bunun için de bir çözüm var. Videoyu silmeniz için orada bulunan seçeneğe dokunabilirsiniz.

Canlı yayını tekrardan oynatan kişiler, sadece yayını izlemekle kalmayıp, o an yapılan yorum ve beğenileri de görebilecekler. Videonun sağ kısmına dokunduğunuz zaman 15 saniye ileri sarabilir ve sola dokunduğunuz da ise, 15 saniye geri sarabilirsiniz. İzleyici sayısı da ekranda görünecektir. İzleyicilere canlı yayının 24 saat boyunca tekrar gösterilmesi özelliği Instagram’a, Periskop’la aynı seviyeye gelme özelliği kattı. Ama tabi ki, Periscope’da sınırsız depolama seçeneği bulunuyor. Hikayelerden bahseden Instagram, bugün bir başka bildiri de yayınladı, Instagram Hikayeleri’nde geçen Nisan ayında açıklanan 200 milyonun, 250 milyon günlük kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Snapchat’te ki günlük kullanıcı sayısı ise, 166 milyon. Instagram oldukça iyi görünüyor.

OKU ►  WhatsApp Hikayeler, Snapchat kullanıcı sayısını geçti!

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox