Instagram’da artık canlı yayınlar tekrar izlenebilecek!

Date:

Instagram, canlı yayına yeni özellik getirdi

Artık kaçırdığınız canlı yayını tekrar izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, Instagram, canlı video yayını yapma olanağını kullanıcılarına sundu. Hikayeler kamerasında “Canlı” moduna geçmek için düğmeye dokunmanız yeterli. Instagramda, Periscope ve Facebook Live’ın aksine, canlı videolar, yayın yapıldıktan sonra tekrar oynatılamıyordu. Bu da, canlı yayın yapan kişinin kitlesini yakalamak için doğru zamanı ayarlaması gerektiği anlamına geliyordu. Ama, şimdi, Instagram yeni bir özellik getirdi. Artık yapılan canlı yayınları tekrar izleyebileceksiniz.

Instagram, canlı yayına yeni özellik getirdi

Artık, canlı yayın sona erdikten sonra, ekranın alt kısmında yer alan “Paylaş” butonuna basarsanız, videolar diğer Hikaye içeriğinde olduğu gibi, 24 saat yayınlanabilecek. Tabi ki de canlı yayınızı paylaşmak istemezseniz, bunun için de bir çözüm var. Videoyu silmeniz için orada bulunan seçeneğe dokunabilirsiniz.

Canlı yayını tekrardan oynatan kişiler, sadece yayını izlemekle kalmayıp, o an yapılan yorum ve beğenileri de görebilecekler. Videonun sağ kısmına dokunduğunuz zaman 15 saniye ileri sarabilir ve sola dokunduğunuz da ise, 15 saniye geri sarabilirsiniz. İzleyici sayısı da ekranda görünecektir. İzleyicilere canlı yayının 24 saat boyunca tekrar gösterilmesi özelliği Instagram’a, Periskop’la aynı seviyeye gelme özelliği kattı. Ama tabi ki, Periscope’da sınırsız depolama seçeneği bulunuyor. Hikayelerden bahseden Instagram, bugün bir başka bildiri de yayınladı, Instagram Hikayeleri’nde geçen Nisan ayında açıklanan 200 milyonun, 250 milyon günlük kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Snapchat’te ki günlük kullanıcı sayısı ise, 166 milyon. Instagram oldukça iyi görünüyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...