Nihayet çok resimli instagram galerileri yakında geliyor

Nihayet çok resimli instagram galerileri yakında geliyor

Üstelik herkes kullanabilecek. Şu an itibariyle sadece reklamverenler , kullanıcıların yatay olarak kaydırmak suretiyle görüntüleyebildikleri birden fazla resmin tek bir mesajda gönderimini yapabilme imkanına sahipler. Fakat son Instagram Android beta sürümü, aynı özelliğin, uygulamanın 600 milyon kullanıcı için de kullanıma sunulmak üzere yolda olduğunun bir göstergesi.

Resim üzerine tıklama yerine, uzun süreli olarak basılı tutacaksınız. Oradan sizi 10 resim ya da video seçmeniz için yönlendirecek bir bildirim belirecek. Hepsine tek bir filtre uygulayabileceğiniz gibi, her bir resmin içine girerek ayrı ayrı efektler uyguladıktan sonra hepsini tek bir galeride gönderebileceksiniz. Takipçileriniz ve diğer Instagram kullanıcıları mesajdaki her bir resmi birer birer beğenebilecekler.

Maalesef sözkonusu özellik Instagram’ın planladığından biraz erken piyasaya çıkmaya başladı. Özellik oldukça sorunlu ve albümleri yayınlamak istediğiniz her seferde hata mesajı alıyorsunuz.

Albümlerin Android ve iOS’lerde ne zaman yayılmaya başlayacaklarına dair Instagram’dan bilgi almak isteyenler, olumsuz cevap aldılar. Umarız yakında albümler hepimizi, sayısız tatil, bebek ve düğün resimlerinin bir zaman akışı içerisinde kademeli olarak yayınlamak zorunda bırakılmaktan kurtaracak (üstelik genellikle kronolojik sıralama olmadan).

OKU ►  Apple 10.5 inç iPad Pro çıkarıyor.

Bu özellik listede yapılanlara dahil edildikten sonra Instagram bilindik regram fonksiyonu ve zamanlanmış gönderimler ile ilgili talepler üzerinde çalışmaya başlayabilir. Bununla birlikte firma en son Snapchat’i kopyalama ve canlı video özelliği üzerine yoğunlaşmış gibi görünüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here