Intel ve BMW yapımı özerk araçlar yola çıkıyor

Mobileye kamera teknolojisi

Intel bilgisayar chipi yapımında oldukça tanınmış bir firma. On yıllardır piyasadaki bilgisayarların bir çoğuna güç veren firma, özerk araç sektörüne ciddi anlamda bir giriş yapıyor. Bugün Intel’in yapmış olduğu açıklamada BMW ile yapılan iş birliği dahilinde ilk ‘Yüksek oranda otomatikleştirilmiş araba testi filosu’nun ilk aracının piyasaya çıkacağı bildirildi. Araçlar aynı zamanda Intel’in kısa süre önce satın almış olduğu ‘Mobileye’ teknolojisini de içerecekler.
San Jose’da yapılan bir etkinlikte Intel’in otomatik sürüş grubu başkan yardımcısı Kathy Winter, yol üzerinde denemeleri yapılan 40 adet BMW 7 Serisi’ne ait ilk aracın tanıtımını yaptı. Tüm araçların yıl sonu itibariyle yola çıkmaları bekleniyor. Aynı zamanda bütün araçlar yol taraması yapmak için birden fazla ‘Mobileye’ kamerası barındıracaklar.
Intel-BMW yüksek oranda otomatikleştirilmiş araba
Etkinlik, firmanın yeni ‘Intel Özerk Araç Garajı’nda yapıldı. Winter, bugün de net olarak görüldüğü üzere burası, sürücüsüz araç teknolojisinin araştırıldığı ve uygulamaya konulduğu bir çalışma alanı olacak dedi.

OKU ►  Yeni e-SIM teknolojisiyle minik SIM kart girişleriyle uğraşmaya son

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox