internet engeli kısa süre sonra kalkacak

Sosyal medya üzerinden provokasyon yapılacağı istihbaratı sebebiyle bu tür kısıtlamalara gidilmişti.

Sosyal medya üzerinden provokasyon ihbarı sebebiyle kısıtlamalara gidildi. 4 Kasım saat 01.00 itibariyle Türkiye’deki pek çok farklı bölgedeki internet kullanıcıları, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve WhatsApp gibi sitelere ve mobil uygulamalarına giremediklerini, girseler bile çok yavaş hızlarla bağlantı kurabildiklerini dile getiriyorlar. Hem mobilden hem de genel internet servislerinin çoğu, bazı sitelere yönelik yavaşlatma ve erişim engeli uygulamasını başlattılar.

Sosyal medya üzerinden provokasyon ihbarı sebebiyle kısıtlamalara gidildi.

Erişim engeli uzun sürmeyecek

Sosyal medya, anlık bilgi paylaşımı konusunda oldukça önemli bir platform. Fakat anlık bilgi paylaşımı, bazı kötü niyetli gruplar tarafından manipüle edilebiliyor. Bu manipülasyonlar sonucunda da kitleler yanlış bilgilere maruz kalıp, tepki gösterebiliyorlar.
Alınan provokasyon duyumları sonrasında geçici bir önlem olarak internet erişiminin yavaşlatılma kararı alındığı, provokasyon tehlikesinin ortadan kalkmasından sonra internetin eski haline döneceğini söyleyebiliriz.
Ülkemizin geçtiği zor dönemde, kaynağından emin olmadığınız haberlere itibar etmemenizi, o haberleri ya da içerikleri emin olmadan paylaşmamınızı tavsiye ediyoruz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox