iOS 10.2 Beta 5, geliştiriciler için yayınlandı.

Date:

IOS 10.2, iPhone cihazlara bir sürü yeni özellik getiriyor.

Apple bu sabah itibarı ile geliştiriciler için iOS 10.2 beta 5 sürümünü yayınladı. iOS 10.1.1 sürümünde ortaya çıkan problemleri yeni güncellemede sonlandırmayı ve performans iyileştirmeyi hedefleyen şirket, yeni emojileri, Siri destekli uygulamaları ve Apple TV sistemi ile ilgili son düzenlemeleri iOS 10.2 beta 5 sürümünde test etmeye devam ediyor.

Apple Geliştirici Merkezi, sistemde hesabı olan geçiştiricilere yazılımı direkt olarak indirip, test etme imkanı sunuyor. Cihazınızda kurulum profili varsa,  yeni sürümü kablosuz güncelleme üzerinden de yüklemek mümkün.

Yeni sürümle ilgili elimize ulaşan bilgiler bize köklü değişimler yerine, iyileştirmeler ve hata düzeltmelerinin büyük ölçüde ağırlıkta olduğunun işaretlerini veriyor.

İşte iOS 10.2’nin merak ettiğiniz özellikleri

– Artık video kalitesini siz belirleyeceksiniz.
– iPhone S.O.S
– Yeni emojiler ve efektler

Güncelleme, eski video uygulamasını cihazlardan tamamen kaldırıyor ve yeni TV uygulamasını getiriyor.  Bu TV uygulamasındaki en önemli özellik ise Ayarlar’dan oynatma için hücresel verileri kullanmanıza ve videoların akış kalitesini seçmenize imkan tanıyor olması. Bu sürüm ek olarak, yeni iPhone S.O.S özelliği ve Mesaj uygulaması için, düzinelerce yeni emoji ve gösterişli ekran efektleri de sunuyor. Ayrıca IPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri, iOS 10.2 ile yeni duvar kağıtlarına da sahip olabilecek. Görünüşe göre Apple, IOS 10.2’yi piyasaya sürmek için acele ediyor, bu 10.2’den önceki son beta güncelleme olabilir. Çünkü geçtiğimiz günlerde Apple, Aralık ayında yeni TV uygulamasının iOS ve Apple TV cihazlarına ulaşacağını açıklamıştı.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...