Flash player tarih oluyor!

Bugün yayınlanan Google Chrome 55’te flash player desteği kalktı.

Google, Chrome 55’te Flash Player’dan vazgeçip yerine HTML5 kullanacağını açıkladı. Güvenlik ve yavaşlık şikayetleriyle gittikçe itibarsızlaşan flash player artık resmen tarih oldu.

Bugün yayınlanan Google Chrome 55’te flash player desteği kalktı. Artık çoğu sitede kullanılmaya başlanan, daha hızlı ve güvenli olan HTML5’e geçiş yapılacak.

Flash Player tabanlı oynatıcıların ve içeriklerin yer aldığı siteler de yaygın olduğu için bu süreç biraz zaman alabilir. Ancak Chrome’dan da bu desteğin kalkmasından sonra diğer sitelerin HTML5’e geçiş süreçlerinin hızlanacağı öngörülüyor.

Günümüzde HTML5’i; YouTube.com, Facebook.com, Yahoo.com, VK.com, Live.com, Yandex.ru, OK.ru, Twitch.tv, Amazon.com ve Mail.ru siteleri desteklemekte, önümüzdeki dönemde ise HTML5’in iyice yaygınlaşması bekleniyor.

Google Chrome 55 sürümünü; Windows, MAC ve Linux kullanıcıları bugünden itibaren indirebilir. Chrome’un Android ve iOS uygulamaları ise biraz daha zaman alacak. Ancak Google bu sürenin çok da uzun sürmeyeceğinin sözünü verdi.

OKU ►  Apple Carplay'in yeni özelliği ile araba kullanırken dikkat dağılmayacak

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox