Flash player tarih oluyor!

Date:

Bugün yayınlanan Google Chrome 55’te flash player desteği kalktı.

Google, Chrome 55’te Flash Player’dan vazgeçip yerine HTML5 kullanacağını açıkladı. Güvenlik ve yavaşlık şikayetleriyle gittikçe itibarsızlaşan flash player artık resmen tarih oldu.

Bugün yayınlanan Google Chrome 55’te flash player desteği kalktı. Artık çoğu sitede kullanılmaya başlanan, daha hızlı ve güvenli olan HTML5’e geçiş yapılacak.

Flash Player tabanlı oynatıcıların ve içeriklerin yer aldığı siteler de yaygın olduğu için bu süreç biraz zaman alabilir. Ancak Chrome’dan da bu desteğin kalkmasından sonra diğer sitelerin HTML5’e geçiş süreçlerinin hızlanacağı öngörülüyor.

Günümüzde HTML5’i; YouTube.com, Facebook.com, Yahoo.com, VK.com, Live.com, Yandex.ru, OK.ru, Twitch.tv, Amazon.com ve Mail.ru siteleri desteklemekte, önümüzdeki dönemde ise HTML5’in iyice yaygınlaşması bekleniyor.

Google Chrome 55 sürümünü; Windows, MAC ve Linux kullanıcıları bugünden itibaren indirebilir. Chrome’un Android ve iOS uygulamaları ise biraz daha zaman alacak. Ancak Google bu sürenin çok da uzun sürmeyeceğinin sözünü verdi.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...