iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanın

iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanın

Bu özellik, geçen ay Android uygulamasıyla çıkmıştı.

Bildiğiniz üzere, akıllı telefonların en büyük hizmetlerinden biri olan navigasyon için Waze, Google tarafından satın alınmıştı. 2013 yılında da Türkiye’ye gelen uygulama, sadece sesli navigasyon hizmeti ile değil, sunmuş olduğu sosyal seçenekler ile de kullancılarının memnuniyetini kazandı. Waze navigasyon uygulamasının ücretsiz olması da kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz ay, Waze, Android için kullanıcılarına kendi sesi ile navigasyon yönlendirmeleri yapmalarına izin verilmişti. Şimdi ise, bu özellik iOS’ta kullanılabilir hale geldi.

Waze navigasyon uygulamasının, geçtiğimiz ay Android için izin verdiği kendi sesi ile navigasyon yönlendirmeleri yapabilme özelliği, bu sefer de iOS’ta kullanılabilir hale geldi. Uzun zamandan beri konuşulan bu özellik, dün 4.26 sürümü Apple Store’da sessizce görüntülendi ve bu sayede iOS kullanıcılarının, artık yolda size rehberlik etmek için kendi sesli yol tariflerini kaydetme özelliğini kullanabileceklerini öğrenmiş olduk. Peki, bunu nasıl yapacağız?

OKU ►  iPhone 8’e gelen büyük değişiklik ortaya çıktı

iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanın

Kendi sesinizle yol tarifinizi oluşturabilmek için, Waze uygulamasının gelişmiş ayarlarına gidip, ses kaydı seçeneğine erişin daha sonra “Sound & Voice” yazan yere dokunun. Sizi yeni bir ses kaydı yapma seçeneği sunan bir ekrana götüren “Voice Direction” ( “Sesli Yön” ) seçeneğine dokunun. Daha sonra sistem, kendi talimatlarınızı kaydetmek için birkaç komut isteminde bulunacak. Bu aşamalarda eğer atladığınız ya da kaydetmeyi unuttuğunuz bir bölüm olursa, Waze’in varsayılan sesi otomatik olarak kaydedilecektir. Oluşturmuş olduğunuz özel ses paketinizi, arkadaşlarınızla, ailenizle ya da temel olarak internet üzerinden herkesle kolayca paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here