iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanabileceksiniz

Date:

iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanın

Bu özellik, geçen ay Android uygulamasıyla çıkmıştı.

Bildiğiniz üzere, akıllı telefonların en büyük hizmetlerinden biri olan navigasyon için Waze, Google tarafından satın alınmıştı. 2013 yılında da Türkiye’ye gelen uygulama, sadece sesli navigasyon hizmeti ile değil, sunmuş olduğu sosyal seçenekler ile de kullancılarının memnuniyetini kazandı. Waze navigasyon uygulamasının ücretsiz olması da kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz ay, Waze, Android için kullanıcılarına kendi sesi ile navigasyon yönlendirmeleri yapmalarına izin verilmişti. Şimdi ise, bu özellik iOS’ta kullanılabilir hale geldi.

Waze navigasyon uygulamasının, geçtiğimiz ay Android için izin verdiği kendi sesi ile navigasyon yönlendirmeleri yapabilme özelliği, bu sefer de iOS’ta kullanılabilir hale geldi. Uzun zamandan beri konuşulan bu özellik, dün 4.26 sürümü Apple Store’da sessizce görüntülendi ve bu sayede iOS kullanıcılarının, artık yolda size rehberlik etmek için kendi sesli yol tariflerini kaydetme özelliğini kullanabileceklerini öğrenmiş olduk. Peki, bunu nasıl yapacağız?

[irp posts=”20803″ name=”iPhone 8’e gelen büyük değişiklik ortaya çıktı”]

iOS’ta, Waze navigasyon yönlendirmeleri için kendi sesinizi kullanın

Kendi sesinizle yol tarifinizi oluşturabilmek için, Waze uygulamasının gelişmiş ayarlarına gidip, ses kaydı seçeneğine erişin daha sonra “Sound & Voice” yazan yere dokunun. Sizi yeni bir ses kaydı yapma seçeneği sunan bir ekrana götüren “Voice Direction” ( “Sesli Yön” ) seçeneğine dokunun. Daha sonra sistem, kendi talimatlarınızı kaydetmek için birkaç komut isteminde bulunacak. Bu aşamalarda eğer atladığınız ya da kaydetmeyi unuttuğunuz bir bölüm olursa, Waze’in varsayılan sesi otomatik olarak kaydedilecektir. Oluşturmuş olduğunuz özel ses paketinizi, arkadaşlarınızla, ailenizle ya da temel olarak internet üzerinden herkesle kolayca paylaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...