Apple Pen WWDC’nin sürprizi oldu

iPad üreticisi Apple Pen ile daha yüksek kalitede bir deneyim sunuyor

apple pen ile ilgili görsel sonucu
Microsoft’un “Apple Pen’inden iki kat daha hızlı tepki veren” olarak büyük bir iddiayla ortaya çıkardığı Surface Pen, dünyanın en hızlısıydı. Ta ki düne kadar. WWDC açılış konuşmasında Apple Microsoft’a büyük ateş etti. Apple iPad üreticisi Apple Pen ile daha yüksek kalitede bir deneyim sunuyor. Microsoft’un Surface Pen 21 ms’de tepki verirken, Apple Pen yeni iPad Pro ile 20ms hızda teoki veriyor. Şimdi Apple’ın Apple Pen’i dünyadaki en hızlı dijital kalem ünvanını yeniden kapmış görünüyor.

apple pen ile ilgili görsel sonucu
Kalemin 2017 fiyatı henüz belli değil

microsoft surface pen ile ilgili görsel sonucu
Microsoft Surface Pen

Tıpkı Microsoft gibi, Apple’da ekran teknolojisi sayesinde bu süper hızlı Apple Kalem’i kullanabiliyor.Yeni iPad Pro’nun, Apple Pen hızını artıran 120Hz yenilemeye sahip donanımlandırılmış yeni bir ekranı var. Bu yönüyle hem kalemin hem onu kullanacak cihazların geliştirilmesini gerçekleştiren Apple ekibi başarılı bir işe imza attı. Her iki yönüyle Microsoft’un Surface Pen’inden kıyaslanabilir şekilde (1ms) daha iyi yapılandırılmış durumda.

OKU ►  Microsoft, Android için “Face Swap” uygulamasını yayınladı

Apple, Apple Pen için iOs11’i geliştiriyor. El yazısı metinlerinlerin dönüştürülmesi ve satır aralarında kalmış metinlerin aranması artık mümkün. Hatta kalem ile ekrana dokunarak direk Notes uygulamasına girerek notlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. iOs 11 sonbahardan sonra bir güncelleme ile mevcut cihazlarda ücretsiz olarak Apple Pen’in kullanımını başlatacak. Bu deneyimi kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak olması WWDC2’de aydınlatılan bir konu oldu.

OKU ►  Microsoft, Android için “Face Swap” uygulamasını yayınladı

apple pen ile ilgili görsel sonucu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox