macOS sonunda VR desteğine kavuştu

Thunderbolt 3 ile bağlanan AMD Radeon RX 580 çok sevilecek.

Şimdiye kadar bir Mac’te ileri düzey VR sistemini çalıştırmanın tek yoku Mac’e Windows yüklemekti ancak bu Apple’ın GPU sorununu çözmüyordu. Bir sonraki iyi seçenek de harici bir NVIDIA ekran kartı takmak olabilir ama bu sefer de Window’a takılı kalmış olursunuz. Neyse ki, WWDC’de nihayet Thunderbolt ile bağlantı sağlanan bir GPU duyurularak bu konuya bir el atıldı.

Bu geliştirici kitinde AMD Radeon RX 580 var. Bu da VR teknolojisini çalıştırmak için çok fazla güç üretebiliyor. Ayrıca bir USB-C girişine de sahip. Henüz fiyatı belli değil ancak dev bir kit olması nedeniyle fiyatı ucuz olmayacağa benziyor. Ama burada gerçekten önemli olan, macOS’un sonunda VR uyumlu olması hem geliştiriciler için hem de tüketiciler için bu mükemmel bir haber.

Thunderbolt 3 ile bağlanan AMD Radeon RX 580 çok sevilecek.

WWDC 2017’de ayrıca macOS’un Steam VR’ı desteklediğini duyurdu ve HTC Vive’i zaten desteklediğini onayladı. Evet, artık Vive’ı Mac’ınızde kullanmak için bilgisayarınıza Windows yüklemeniz gerekmeyecek. 27 inç iMac Retina 5K- Intel Kaby Lake işlemci ve Radeon Pro 570, 575, 580. Bu bilgisayar VR çalıştırmak için yeterince iyi bir makine. Fiyatı ise 1799 dolardan başlıyor.

OKU ►  Kara maddenin kara dehlizlerinde karanlık yolculuklar
OKU ►  El yazınızı görseniz tanır mısınız?

Apple WWDC 2017 etkinliği hakkında daha ayrıntılı bilgi için diğer yazımıza göz atabilirsiniz.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox