iPhone 8 suya dayanıklı olacak

Yaklaşık 1 metre derinlikteki suya 30 dakikadan fazla dayanabilecek

3 yıl üst üste aynı kasa dizaynını kullanan iPhone, yeni iPhone 8 modeli ile ezberleri bozmaya hazırlanıyor.

The Korea Herald’ın haberine göre yeni model, sivri ucu bulunmayan cam kasa dizaynının yanı sıra, suya ve tozlanmaya iPhone 7’den daha dayanıklı.

iPhone 7 ise IP67 standartlarında olduğundan, sadece su sıçramalarına dayanıklı ve su altında oldukça sınırlı sürede durabiliyor. iPhone 8 oldukça geliştirilen dayanıklılığına rağmen, yine de Apple Watch 2 gibi su altında kullanıma uygun değil.

iPhone 8, IP68 standartlarına sahip olacak

iPhone 8, IP68 standartlarında olup, yaklaşık 1 metre derinlikteki suya 30 dakikadan fazla dayanabilecek.

iPhone 7 pratikte çoğu sentetik testlerde su geçirmeme konusunda başarılı oldu ancak Apple iPhone 8’i bu konuda amiral gemisi yapacak.

iPhone 6 ve 7 modellerindekinden daha fazla toza direncin yanı sıra iPhone 8, ileri düzeyde su direncine de sahip. Akıllı telefon piyasasında Apple’a en yakın rakibi Samsung, IP68 standartlarına sahip Galaxy S7 modelini hali hazırda satıyor.

OKU ►  İş yaparken eşlik eden holografik Cortana karakteri

Bu yıl üretilecek yeni iPhone’daki su direnci, birçok müşteri, analist ve yatırımcının beklediği sayısız özellikten sadece biri olacak. iPhone 10. yıl dönümüne girerken, değişimler açısından Apple’dan beklentiler oldukça yüksek.

OKU ►  Kaspersky kendini kanıtlamak için ABD’ye kaynak kodu paylaşımını öneriyor

Cihazın, telefonun yan tarafını saran bir OLED ekrana sahip, tamamen yeni bir cam ve paslanmaz çelik tasarıma sahip olması, aynı zamanda Touch ID butonunun da ekran ile birleşik olması bekleniyor. Bu yeni telefonların bir çeşit kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı da belirtiliyor.

Yeni OLED ekranlı iPhone’ların bu yıl sonbaharda görücüye çıkması bekleniyor. Son zamanlarda yayınlanan raporlarda, Apple’ın aynı zamanda ikincil iPhone 7 güncellemelerini daha ucuza satmaya hazırlandığı da söylentiler arasında.

iPhone 8 ile ilgili diğer haberleri görmek için buraya tıklayın.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox