Apple orjinal Kinect’i geliştirien firmanın da sahibi

Apple orjinal Kinect’i geliştirien firmanın da sahibi

Yılın o zamanı geldi çattı. Yeni çıkacak iPhonelarla ilgili dedikoduların ardı arkası kesilmiyor. Geçen hafta Apple analizti Ming-Chi Kuo, yeni telefonların ana sayfa tuşunu kaldıracağını söylemişti. Şimdi de yeni bir bilgi geldi. 9to5Mac’in hazırladığı habere göre OLED ekranla gelecek iPhone 8, devrim niteliğinde bir ön kameraya sahip olacak.

Daha detaylı söylemek gerekirse habere göre yeni ön kamerada derinlik ölçebilen bir teknoloji olacak. Bu sayede yüz tanıma, göz taraması olacak ve belkide en önemlisi 3D selfie çekilebilecek. Eğer ana ekran tuşunada elveda dediğimizi göz önünde bulundurursak Touch ID’nin yerine gelecek bir özellik olması gerekecek. Söylentilere göre bunun yerine ya yüz tanıma sistemi yada ekrana eklenmiş bir parmak izi okuyucu olacak. Yeni haberler ikincisinin olacağını gösterir nitelikte.

Yeni haber 3D yüz tanıma sisteminin oyunlarda nasıl çalışabileceğini de anlatmış. Buna göre kamerayla çekilecek 3D selfieler oyunlardaki karakterimizin yüz tasarımı için kullanılacak. Bu sayede karakterleri kendi suratımızı verebileceğiz.

Böyle bir teknolojinin Apple’a gelmesine de şaşırmamak gerekir. Zira Xbox Kinect’in geliştirilmesinde rol oynayan PrimeSense firmasıda Apple’ın bünyesindeki şirketlerden birisi.

OKU ►  iPhone 8 için heyecanlanmanızın en önemli sebebi

3D kamera teknolojisi şimdilik sadece ön kamerada bulunacak gibi dursa bile Kuo’ya göre Apple bu teknolojiyi eninde sonunda arka kameraya da yerleştirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here