ACROME Robot, Endüstriyel Otomasyon Kontrol, Robotik ve Mekatronik Sistemleri

Date:

ACROME endüstriyel ve akademik alanda kullanılmak üzere robotik ve mekatronik sistemler geliştiren ve aynı zamanda kontrol çözümleri sunan bir firmadır. ACROME, firmanın dört odak noktası olan Otomasyon, Kontrol, Robotik ve Mekatronik kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

ACROME Robot

ACROME bu alandaki faaliyetleri ile sizin çözüm ortağınızdır. Endüstriyel alanda düşük maliyetli, sezgisel ve kullanımı kolay ACROME ROBOT adıyla endüstriyel robot kolunun kullanımını kolaylaştırmaya yönelik çözümler sunmaktadır. Akademik alanda ise eğitim amaçlı ACROME myCONTROL adı altında kontrol sistem düzenekleri geliştirmekte ve üretmektedir. Ayrıca, ACROME PROJECT adı altında veri toplama ve test sistemleri, görüntü işleme ve gömülü sistem kontrolü alanlarında projeler geliştirmektedir. ACROME, enstrümantasyon çözümleri ve veri toplama alanında dünya lideri olan National Instruments firmasının Alliance Partneridir.

ACROME, sanayi ve akademinin gelecek nesil için mekatronik altyapısını geliştirmek amacıyla mekatronik sistemler ve bu sistemleri geliştirenler arasında bir köprü oluşturur. Bizim çalışkan ve özverili ekibimiz uygulamalarınıza en iyi çözümü sunmak için çalışmaktadır.

Endüstriyel robotlar yüksek seviye otomasyon araçlarıdır ve üretim, otomotiv, gıda, ilaç gibi birçok endüstriyel sektörde oldukça önemli bir role sahiplerdir.

ACROME RobotBu robotların endüstri için taşıdıkları öneme rağmen hala endüstriyel robotların kullanımını engelleyen ve zorlaştıran engeller varlığını sürdürmektedir.

Önemli engellerden biri endüstriyel robotların yüksek maliyetli otomasyon araçları arasında yer almasıdır. Yatırım ve üretim maliyetinin yanında maliyetin en büyük oranını oluşturan parça robotun programlanma kısmıdır. Eğer kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu olarak tasarlanmadı ise robotun programlanma aşamasında kullanıcının teknik servise sıkça ihtiyacı olacaktır ve bu da çokça zaman kaybı demektir. ACROME Robot; uygun fiyatlı, sezgisel, programlanması kolay, açık kaynaklı, NI myRIO ile beslenen ve NI LabVIEW ortamında geliştirilmiş bir robotik platformdur.

ACROME Robot 16-19 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan WIN EURASIA Automation fuarında İTÜ ARI TEKNOKENT işbirliğiyle oluşturulacak STARTUP Özel Bölümünde Projeler bazında yer alacaktır.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...