‘Tilt Brush’ ile hayellerinizi yapay gerçeklik ortamına taşıyın

‘Tilt Brush’ ile hayellerinizi yapay gerçeklik ortamına taşıyın

Google’ın geliştirdiği yapay gerçeklik uygulaması Tilt Brush’ı artık Oculus Rift ile oynayabileceğiz. Üç boyutlu çizimler yapabileceğimiz uygulama geçtiğimiz Nisan ayında da HTC’nin Vive’ına gelmişti.

Tilt Brush’ı Oculus Rift platformunda kullanmak için $200’lık Touch kontrolörlere sahip olmanız gerekiyor. Bununla birlikte Google, Tilt Brush’ın Oculus versiyonu için bazı değişiklikler yapmış. Bunların birincisi, Touch kontollörünün üzerinde bulunan bir tuşa parmağınızı değdirirseniz ne işlevi olduğunu görebileceksiniz. İkincisi, yaptığınız çalışmaları istediğiniz gibi yerleştirebilecek ve boyutunu değiştirebileceksiniz. Üçüncüsü ise, Rift’in kendi kulaklıkları sayesinde seçtiğiniz sanal araçların kendine özel sesleri olacak.

“Farklı fırçaların farklı ses efektleri olacak. Buda yapay gerçeklik tecrübesinin önemli bir parçası olacak” diyen Google, “Rift’in kulaklıklarındaki ‘audio reactive mode’u kullanmaktan çok keyif aldık ve bu sayede ses ve ışık ile fırça darbelerine hayat verdik” şeklinde açıklama yaptı.

OKU ►  Steam oyunları PlayStation VR’da nasıl oynanır ?

Google yakın zamanda Tilt Brush için geliştirdikleri bir açık-kaynak Toolkit (araç kiti)’i yayınlamıştı. Bu kit ile 3D skeçlerinizi Unity’ye direk ekleyebilecek ve animasyona çevirebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here