iPhone 8'e 5.8 inç OLED ekran gelecek

Söylentiye göre iPhone 8’e 5.8 inç OLED ekran geliyor.

En son çıkan Nikkei Asian Raporu’na göre daha önceden de belirttikleri ekran söylentisini tekrarladı. Dediklerine göre iPhone 8’e 5.8 inç OLED ekran gelecek.

Raporları bu anlamda dikkat çekici. Çünkü daha öncesindeki bir raporlarında Apple’ın daha büyük ekranlı bir telefon üretmeyi planladıklarını ama bunun yerine de yeni 4.7 inç, 5 inç ve 5.5 inçlik iPhone’ları tanıtacaklarını söylemişlerdi.

Başka bir yatırımcı raporuna göre ise, iPhone 8 5.8 inçlik bir ekrana sahip olsa bile, telefonun alt kısmında bir “fonksiyon bölgesi” olacak. Bu da ekran kullanımı için aşağı yukarı 5.15 inçlik bir alan bırakıyor. Apple’ın bu ekran boyutunu nasıl pazarlayacağı ise başka merak edilen bir konu.

Geçtiğimiz hafta yapılan bir habere göre de, Apple’in amiral gemisi olan iPhone’un satışını tedarik sınırlandırmalarından ötürü biraz ertelemesi gerekebilir. Habere göre, Apple ancak eylül ayından itibaren üretim faaliyetlerine başlayabilecek. Bu da normal şartlarda eylül ayında satın alıma müsait olan telefonun bu sefer olmayacağı manasına geliyor. Bu gecikmenin en büyük nedeninin OLED parçasının tedariği olduğu söyleniyor. Bu parça konusunda Apple’ın tedarikçi arayışında olduğunu anlatan bazı haberler de var.

Diğer söylenti olarak dolaşan yeni iPhone özellikleri ise tamamen camdan oluşan bir tasarım, daha fazla biyometrik teknoloji ve Touch ID’nin ekranın içine entegrasyonu.

OKU ►  Apple'dan iPhone 8'e kendi imzasını taşıyan biyometrik 'Parmak İzi Okuyucusu' geldi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here