iPhone 8’e 5.8 inç OLED ekran gelecek

Date:

Söylentiye göre iPhone 8’e 5.8 inç OLED ekran geliyor.

En son çıkan Nikkei Asian Raporu’na göre daha önceden de belirttikleri ekran söylentisini tekrarladı. Dediklerine göre iPhone 8’e 5.8 inç OLED ekran gelecek.

Raporları bu anlamda dikkat çekici. Çünkü daha öncesindeki bir raporlarında Apple’ın daha büyük ekranlı bir telefon üretmeyi planladıklarını ama bunun yerine de yeni 4.7 inç, 5 inç ve 5.5 inçlik iPhone’ları tanıtacaklarını söylemişlerdi.

Başka bir yatırımcı raporuna göre ise, iPhone 8 5.8 inçlik bir ekrana sahip olsa bile, telefonun alt kısmında bir “fonksiyon bölgesi” olacak. Bu da ekran kullanımı için aşağı yukarı 5.15 inçlik bir alan bırakıyor. Apple’ın bu ekran boyutunu nasıl pazarlayacağı ise başka merak edilen bir konu.

Geçtiğimiz hafta yapılan bir habere göre de, Apple’in amiral gemisi olan iPhone’un satışını tedarik sınırlandırmalarından ötürü biraz ertelemesi gerekebilir. Habere göre, Apple ancak eylül ayından itibaren üretim faaliyetlerine başlayabilecek. Bu da normal şartlarda eylül ayında satın alıma müsait olan telefonun bu sefer olmayacağı manasına geliyor. Bu gecikmenin en büyük nedeninin OLED parçasının tedariği olduğu söyleniyor. Bu parça konusunda Apple’ın tedarikçi arayışında olduğunu anlatan bazı haberler de var.

Diğer söylenti olarak dolaşan yeni iPhone özellikleri ise tamamen camdan oluşan bir tasarım, daha fazla biyometrik teknoloji ve Touch ID’nin ekranın içine entegrasyonu.

[irp posts=”9837″ name=”Apple’dan iPhone 8’e kendi imzasını taşıyan biyometrik ‘Parmak İzi Okuyucusu’ geldi”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...