iPhone’a rakip yeni bir Android telefon : Huawei P10

Date:

Rekabete yeni bir yarışmacı katılıyor

Bir dizi Android akıllı telefon üreticisi birkaç gün içerisinde Apple’ın en yeni iPhone modeliyle rekabet edebilmek için tasarlanan çeşitli öncü modellerini de içeren en yeni cihazlarını tanıtacak. Galaxy Note 7’nin toplanması sonrasında Samsung ürün tanıtımını Mart ayı sonuna ertelemek zorunda kaldığı için Galaxy S8 bu modeller arasında yer almayacak. Ancak Galaxy S8’in yokluğu hissedilmeyebilir zira LG, bir önceki modeliyle hiç alakası olmayan yeni öncü modelini piyasaya sürmek üzere. Kaldı ki Huawei de kendi Android modelini sunmayı planladığı için, LG G6, iPhone 7 ile rekabet edecek yegane telefon modeli olmayabilir. Yeni bir sızıntı Huawei P10 modelinin neye benzeyeceğini bizlere tam olarak gösteriyor.

Twitter hesabında MWC ile ilgili çeşitli sızıntılar yapan Evan Blass tarafından elde edilen aşağıdaki görüntü, çıkışı yakın olan Huawei telefonunun yazıcı çıktısına benziyor.

P10 uzaktan iPhone’a benzer incelikte bir cihaz. Metal bir sırt, anten çıkışları, kavisli köşeler ve yuvarlak kenarlar mevcut. Bu itibarla bir çok akıllı telefonun son zamanlardaki görüntüsüne sahip.

Fakat Huawei P10’un, arka planda bütünüyle Leica Teknolojisi ile yapılmış dual kamera donanımını da içeren tepeden tırnağa bazı ince trik noktaları olabilir. Telefon aynı zamanda alt bölümde mevcut görünen 3.5 mm kulaklık girişine de sahip gibi.

Daha önce yayınlanan haberlerde yeni Huawei telefonunun standart P10 ve P10 plus olmak üzere iki versiyonunun olacağı öne sürülmüştü. Telefonun ayrıca 6GB’a kadar RAM ve 128GB depolama alanına sahip olması bekleniyor. Fakat henüz hiçbir şey doğrulanmış değil. Neyse ki Huawei’nin etkinliği yalnızca birkaç gün ötede ve o gün geldiğinde bir sonraki Android tabanlı iPhone rakibi bu telefon hakkında daha çok şey biliyor olacağız.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...