Project Fi'yi destekleyen cihazlar hangileri?

Google’ın mobil sanal şebeke operatörü olmasını sağlayan ürünü Project Fi’yi destekleyen telefonlar hangileri sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Daha önce sizlere Project Fi hakkında bilgi vermiştik. Peki Project Fi’yi destekleyen cihazlar hangileri? Hali hazırda Google’ın amiral gemisi telefonlarında -Pixel, Nexus 6, Nexus 5X veya Nexus 6P- Project Fi kullanılabiliyor. Tabi ki diyeceksiniz ki neden sadece bu cihazlarda kullanılabiliyor?

Sıkça Sorulan Sorulan sayfasındaki bilgilere göre, bunun temel nedeni Fi sim kartı. Bu sim kart özel ayarlanmış hücresel radyo dalgalarıyla uyum içerisinde çalışabildiği için sadece Amerika’daki destek veren ağlarda değil, dünyadaki şebekelerle de çalışabiliyor. Uygunluk göstermeyen telefonlar ya teknolojiyi taşımıyor ya da bu teknoloji kullanılabilir hale getirilmemiş durumda.

Eğer bir Nexus telefonuna sahipseniz ve diğer bir tablet veya telefonla da bu şebekeye bağlanmak istiyorsanız tek yapmanı gereken bütün cihazlardan aynı Google Hangouts hesabına giriş yapmak. Bunu yaparak bağlı olan bütün cihazlardan arama yapabilecek ve mesaj atabileceksiniz. İşte bu baya güzel duruyor.

Project Fi Mobil Uygulaması

Project Fi, diğer operatörlerle ve Amerikan Hücresel kuleleri ile uğraşırken siz sadece Google ile yüz göz oluyorsunuz. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, kolay online kurulum aşamasından sonra devam etmek için Project Fi uygulamasına bakmanız yeterli oluyor.

OKU ►  Google'ın Wifi yönlendiricisi artık ön sipariş için hazır

Eğer akıllı telefonunuz veya Nexus tabletiniz güncellenmiş ise Project Fi uygulaması, uygulamalar ekranınıza gömülü olarak geliyor. Uygulamanın içerisinde hesap bilgilerinizi ayarlayabiliyor ve ne kadar mobil veri kullanmışsınız bunu takip edebiliyorsunuz.

Ek olarak, ana ekranınıza bir widget ekleyerek oradan da aylık döneminizde ne kadar internet verisi harcamışsınız takip edebiliyorsunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here