QR kodları iPhone’da doğrudan tarayabilmek için sonbaharı bekleyin

Uygulama içi tarama

Dün düzenlenen geliştirici odaklı Apple’ın yeni mobil işletim sistemi etkinliği esnasında keşfedildiği üzere, iOS kamera uygulaması nihayet iOS 11’de QR kodlarını algılayabilecek. iOS’in şu anki versiyonunda kullanıcılar iPhone, iPad ya da iPod cihazlarıyla kod tarayabilmek için üçüncü taraf QR kod tarama uygulaması bulup indirmek zorundalar.

OKU ►  Siz siz olun, 2018'den önce Bluetooth cihaz almayın!

iphone QR Kod uygulaması

iOS sonbaharda uygulamaya girdiğinde Kamera uygulaması güncelleme gereği tüm kullanıcılara QR tarama fonksiyonu sağlayacak. Bazı beta kullanıcıları bu özelliğin kullanımına ait bir görüntüyü paylaşmak için Twitter’a geçiş yapmışlar. Göründüğü kadarıyla uygulama beklendiği gibi kolay: Kamera uygulamasını açıyorsunuz, iOS cihazınızı QR koduna yönlendiriyorsunuz ve açılır menüdeki bildirime tıklayarak işlemi bitiriyorsunuz.

 

Paylaşılan bazı örneklerde Wi-Fi ağına bağlanmak, birilerini kişi listenize eklemek ve tahminen QR kod teknolojisinin sağladığı diğer tarama fonksiyonları mevcut. Özellik varsayılan olarak açık konumda olacak, fakat istenirse Ayarlar uygulamasında Kamera bölümünden açılıp/kapatılabilecek.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox