İşte 2016 yılının en iyi iPhone uygulamaları

Date:

İşte 2016 yılının en iyi iPhone uygulamaları, Photoshop Fix, Prisma, Slack, Snapchat ve Daha Fazlası

Oldukça kalabalık içeriğe sahip Apple Store’da iyi bir uygulama bulmak giderek zorlaşıyor. İyi uygulamalardan sizleri haberdar etmek için bir sıralama yaptık. İşte 2016 için en iyi iPhone uygulamalarının listesi.

Evernote

App Store’da bulunan alternatif not alma uygulamaları göz önüne alındığında, yerini korumak için uğraşıyor. Notlarınızı bir arada tutmanızı sağlayan, o notları tablet, PC, MAC ve mobil cihazlar ile senkronize eden bir uygulama. Not kelimesi geniş bir anlamda olsa da ben diyeyim blog yazısı, istatistik, siz deyin yemek tarifi, alışveriş listesi gibi birçok datayı derli toplu gözümüzün önünde bulabiliyoruz.

Waze

Seyahat meraklıları için ücretsiz topluluk temelli trafik ve navigasyon uygulaması olan Waze kesinlikle kullanışlı bir hal alıyor. Alternatif yol seçenekleri, kazalar ve olaylar konusunda kullanıcılarına detaylı bilgiler veriyor. Zamandan, yakıttan tasarruf etmek için gerçek zamanlı trafik ve yol bilgilerini günlük seyahatlerini paylaşan bölgenizdeki diğer sürücülere katılın.

1Password

Kullanıcıların tuhaf şifre kombinasyonlarını hatırlamak zorunda olmalarını ortadan kaldırarak, kullandıkları tüm cihazlar için benzersiz şifreleri saklamalarına imkan tanır. Artık sadece bir uygulamanızın şifresini bilmek zorundasınız, o da 1Password.

IFTTT

Sosyal mecralardan, cep telefonlarına kadar kullandığınız her şeyi senkronize etmenizi sağlayan IFTTT ile tanışın. Açılımı “If This Then That” olan, anlamı ise “Bu Olursa Bunu Yap” demek olan bu platform, kısaca kullandığınız servisleri birbirine bağlamayı ve bu servislerin kullanımını kolaylaştırmayı sağlıyor.

SwiftKey

iPhone için ücretsiz bir klavye alternatifidir. Klavye en iyi sonraki kelime tahmini, daha akıllı otomatik düzeltme, 800’den fazla emoji ve çok daha fazlasını sunan. Swiftkey tartışmasız en iyi alternatif klavye uygulamalarından biridir.

Slack

Ekibiniz ile tıpkı bir sosyal ağda olduğu gibi iletişim kurmanızı ve bilgi paylaşımı yapmanızı sağlayan bir servistir. Android, iOS, Windows, Mac ve Linux gibi platformlarda kullanılabilen Slack sayesinde her an bilgi akışını takip edebilirsiniz. Ücretsiz, işe yarıyor, hoş ve hızlı.

WhatsApp

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Whatsapp artik hemen hemen herkesin bildigi bir uygulama, mesajlaşma, sesli arama ve video görüşmesi sunuyor. WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda birçok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu.

Duolingo

Diğer dilleri kolay, aktif ve en önemlisi de eğlenceli öğrenmeyi sağlıyor. Dili seçtikten sonra bir hedef belirliyorsunuz bu sizin günlük çalışma limitiniz oluyor. Limiti her doldurduğunuzda başarı ve ödül kazanıyorsunuz. Tamamen ücretsiz bir araçtır.

Adobe Photoshop Fix

Gerek masaüstü gerekse de mobilde en çok kullanılan fotoğraf işleme yazılımı Photoshop’un düzeltme ve iyileştirme yönünü ortaya çıkarıyor. Daha çok selfie çekenlere hitap eden uygulamada yapacağınız ufak dokunuşlarla herkesi şaşırtabilirsiniz.

Prisma

Bir fotoğraf düzenleme uygulaması olarak piyasaya hızlı bir giriş yapan Prisma uygulaması içerdiği benzersiz efektlerle fotoğraflarda sanat eseri havası estiriyor.

Magisto

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak videolar oluşturabileceğiniz ve bu videolara efektler ve müzikler ekleyebileceğiniz bir uygulama.

Snapchat

Son günlerin en popüler mobil uygulamaları arasında yer alıyor. Uygulamayı   indirenlerin çoğunun ne olduğunu anlayamayıp kaldırdığı uygulama olarak da bilinmektedir. Snapchat sayesinde kullanıcılar 1-10 sn süreli video veya fotoğraf çekebilir. Bu fotoğraf ve videoyu 24 saat süreli hikayesinde (profil) yayınlayabilir.

Spotify

İsveçli bir müzik veri akışı servisi olup, aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal’in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin vermektedir.

Overcast

iOS için basit, güçlü, hızlı ve tam donanımlı bir Podcast istemcisidir. “Smart Speed”, “Voice Boost” ve “Smarter Playlist” gibi özelliklerle Overcast, yeni içeriklerin keşfinde en yeni dağıtım noktalarından biri olacağını müjdeliyor. Overcast’e App Store üzerinden ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz, ancak reklamları kaldırmak isterseniz ücretli premium seçeneği bulunmakta.

Google Duo

Google’ın görüntülü sohbet uygulaması Google Duo yayınlandı. Türkiye’de de kullanılabilen Google Duo uygulaması Play Store’dan indirilebiliyor. iOS ve Android arasında görüntülü konuşmak artık ücretsiz.

Listede olmayan uygulama var diye düşünüyorsanız lütfen aşağıya yorum olarak yazın. Şimdiden teşekkürler.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...