Jawbone şirketi kapanıyor fakat yeni şirket ile pazara açılacak

Jawbone şirketi kapanıyor fakat yeni şirket ile pazara açılacak

Şirket, çöküş dönemi geçiriyor.

Bazen, ölümler aniden gelişir. Tıpkı, Jawbone’un aniden kapanma alma kararı gibi. Uzun bir zamandır Jawbone, mali yönden zorluk yaşıyordu. Tüketim malları pazarında yaklaşık bir milyar dolar civarında yatırım yapmıştı ancak bu yatırım şirketi kurtarmak için yeterli değildi. Şirket, yoluna başka bir şekilde devam etme kararı aldı. Ancak, bu karar giyilebilir ürün endüstrisinin sonunu getiriyor.

Jawbone şirketi kapanıyor fakat yeni şirket ile pazara açılacak

Jawbone, artık yoluna başka bir şekilde devam etme kararı aldı. Şirket, artık, bluetooth kulaklık, kablosuz hoparlör ve aktivite bantları satışı yapmayacak. Bunlar yerine, Jawbone Health Hub adlı yeni bir şirket kurup, sadece sağlık tabanlı ürünler ve servislere yönelecek. Bildiğiniz üzere, giyilebilir ürün geliştirme pazarı oldukça zorludur. Öyle ki, Jawbone gibi, bluetooth ses cihazı üretme deneyimine sahip olan şirket bile gücünü bu sektöre kolayca uygulayamadı. Fitbit ile girmiş olduğu davalarla uğraşan Jawbone yeni şirket ile çıkış yolu yakalayacak.

OKU ►  Samsung, yeni akıllı telefonu Galaxy On Max’in duyurusunu gerçekleştirdi

Umarız, bu yeni girişiminde sonuna kadar başarıyı yakalayacaktır. Jawbone kurucularından olan ve CEO’luk görevini yapan Hosain Rahman, Jawbone Health Hub adındaki yeni şirkette de yine aynı görevini yerine getirecek. Aynı şekilde, eski şirketin çalışanları da, yeni şirkette görevlerine devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here