Ubisoft’un dans oyunun şampiyonasında birinci bir Türk

Ubisoft’un dans oyunu şampiyonasında birinci bir Türk

Just Dance oyunun artık yeni bir Dünya Kupası Şampiyonu var. Hem de o bir Türk. Umutcan Tütüncü isimli lise öğrencisi birçok ülkeden katılımcının bulunduğu şampiyonada birinci oldu.

Belki biraz şaşırmış olabilirsiniz. Just Dance’in şampiyonası mı var? Evet var. Hareketlerinizi kamerayla takip ederek doğru figürleri yapmaya çalıştığınız oyun, 2009 yılında ilk kez Nintendo’nun Wii platformuna çıkmıştı. Buradan sonra tam dokuz devam oyunu gelmesiyle oyun bir eSpor’a da dönüştü.

Umutcan, dans dünyasında “Technoth” olarak tanınıyor. Paris’te düzenlenen Just Dance Dünya Kupasına katılan genç, yarışmanın da en gençleri arasında. Başkent Ankara’dan yarışmaya katılan Umutcan, hiç kimsenin ummadığı bir başarıya imza attı. Herkes Brezilya’lı Diegho San’ın üstüste üçüncü birinciliğini beklerken Umutcan, başarılı dans hareketleriyle birinciliği kaptı.

Herkesi başarısıyla şaşırtan Umutcan’ın şampiyonayı kazanması da kolay olmadı. Yarışmada favori isim Diegho San’la berabere bitiren Türk yarışmacı, turnuvanın önceki ayağında Diegho’yu yenmesi sayesinde topladığı puanlarla tur atlamayı başardı.

Eski şampiyonu evine gönderdikten sonra, yarı finallere kadar namağlup olarak yarışan Hian’la, Beyonce’nin “Single Ladies” şarksında yarıştı. Rakibinin mükemmel zamanlamasına rağmen Umutcan stili ve enerjisiyle Hian’ı da bertaraf etti.

OKU ►  Kart oyunu The Elder Scrolls: Legends nihayet iOS ve Android’e geldi

Umutcan’ın başarısı yarışmanın sunucularını bile şaşırttı. Akıcı manevraları ve tutkusuyla jürilerin sevgisini kazanan Umutcan, finalde Brezilyalı rakibi Pamela’yı da “Don’t Stop Me Now” şarkısı ve ardından will.i.am’in “Scream & Shout” şarkısıyla yarıştı. Umutcan başarılı performansıyla iki şarkıyı da kazanarak yarışmanın birincisi oldu.

Turnuvadan önce oyunun yapımcısı Ubisoft’a açıklama yapan Umutcan, geçen senede yarışmaya katılmak için başvurduğunu ama hak kazanamadığını ifade etti. “Yeteri kadar iyi değildim” diyen yarışmacımız turnuvanın yaklaştığı aylarda günde üç saat çalıştığını vurguladı.

Teknoformat ekibi olarak Umutcan’ı canı gönülden kutluyoruz ve oyun alanında milli gururumuz olarak başarılarının devamını diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here