Kadınların yeni gözdesi: Aspir Yağı

Kadınların yeni gözdesi: Aspir Yağının faydaları

Son yıllarda üretimi artan Aspir bitkisinden elde edilen organik yağın, insanlığa bir çok faydası olduğu ortaya çıktı. Son günlerde özellikle bayanlar tarafından zayıflama, bronzlaşma etkisi nedeniyle yoğun talep görüyor. Aspir, genellikle Güneydoğu Asya Bölgesi ve Akdeniz tarafında yetişen bir bitkidir. Türkiye’de rahatlıkla yetiştirildiği bilinir. Aspir yağı içerisinde bulundurmuş olduğu vitaminlerle çok çeşitli alanlarda kullanılabiliyor. Kilo vermeden saç bakımına, boya ürünlerinden ilaç firmalarına, kozmetikten kimya sanayilerine varana kadar geniş bir kullanılma alanına sahip.

Aspir yağı kalitesinin bilinmesinin yaygınlaşması sonucu Aspir üretiminin hızla arttığı söyleniyor. Ancak, Aspir yağı, sağlık sektöründe kullanılması ve organik olması nedeniyle biraz pahalı bir yağ. İnsan sağlığına hiç bir zararı olmayan bu bitki, aynı zamanda kolestrolüde düşürüyor. Rahatlıkla sofralarınızda ve yemekleriniz de kullanabilirsiniz.

Kadınların yeni gözdesi: Aspir Yağının faydaları

Peki, bu yağı zayıflamak için nasıl kullanırız? Aspir yağını diyet süresince aç olarak tüketmeniz gerekmekte. Yağ formunu 1 yemek kaşığı tüketmek uygunken, kapsül formu için kullandığınız ürünün açıklamasına uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Eğer spor yapıyorsanız, spor öncesi tüketmeniz alacağınız sonucu ciddi oranda arttırır.  Saçın uzaması için de 3-4 damla aspir yağı avuca dökülür ve yeni yıkanmış saçın üzerine masaj yaparak sürülür. Daha sonra taranarak yarım saat bekletilir ve yıkanır.

OKU ►  PlayStation Plus Ağustos ayı ücretsiz oyunları açıklandı
OKU ►  Netflix, Stranger Things’in 2.sezonunun başlangıç tarihini açıkladı

Cilt bakımında kullanılacak olan aspir yağı ise birkaç damla cilde damlatılarak ovulur. 5-10 dakika masaj yapılarak yıkanabilir. Aspir yağı, bronzlaşmak için de kullanılır. Yaz aylarında dışarı çıkmadan cilde sürülen aspir yağı, bronzlaştırıcı krem görevini üstlenir. Muhteşem bir yağ.

Kadınların yeni gözdesi: Aspir Yağının faydaları

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox