Oynatırken öğreten platform Kahoot! 1 milyar oyuncuya ulaştı

Kahoot!, sadece bir kaç şirketin erişip övünebileceği istatistiklerine bir yenisini daha ekledi.

Öğrenmeyi tekrardan eğlenceli kılma yolunda geride bıraktığı 4 yıllık macerasında Kahoot!, aylık 40 milyon aktif kullanıcıyı ve toplamda 1 milyar oyuncu sayısını kutluyor. Kahoot! 1 milyar oyuncuya ulaştı

Şirketi CEO’su Erik Harrel “Öğrenmeyi daha güzel ve eğlenceli yapma amacıyla çıktığımız bu yolda, bizimle olan ve inanan eğitimcilerimizden ve öğrencilerimizden gelen şevk ve sahip olduğumuz saf tutku ile Kahoot! ekibi olarak bulutların üzerinde uçuyoruz” diyor. Ve ekliyor “Yapı olarak en büyük isteğimiz öğrenmek isteyen insanlara içlerinde derinlerde yatan potansiyeli çıkartmalarına yardım etmek ve marka olarak günümüzün en alakadar öğrenme platformu olmak istiyoruz.”

Geçtiğimiz yılın eylül ayında şirket başka bir 10 milyon dolarlık yatırım almıştı. Bu gelen yatırımı ağırlıklı olarak ek oyun formatlarına, mobil uygulamalara ve ortaklık kurulacak marka ve yayıncıların özelliklerine harcadıkları duyuruyorlar.

Geçtiğimiz yıldan bu yana %60’lık bir büyüme yakaladıklarını söylüyor Harrell. Kullanıcıların hatırı sayılı bir kısmını (%67) ABD’den gelen oyuncular oluştururken, ABD’den gelen öğretmen sayısınında da ciddi bir büyüme söz konusu.

OKU ►  Google ‘Meet’i sessizce uygulamaya koydu

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox