Kargolarınız paraşütle evinize gelecek

Kargonuzu dronelar taşıyacak, paraşütle de evinize inecek

Amazon’un merakla beklenen drone ile kargoları ulaştırma servisi gerçeğe dönüşmek üzereyken CNN’nin yakaladığı bir patent sayesinde yeni bir atılımın daha gelebileceği anlaşıldı. Buna göre droneların evimizin hava sahasına taşıdığı kargolar, paraşüt ile evimizin önüne inebilecek.

Bir drone kullanarak kargo taşımanın yasal ve teknik anlamda birçok zorluğu bulunuyor. Bu zorluklardan belki de en önemlisi gönderilen kargoyu sağlıklı şekilde yere indirmek. Şu ana kadar yapılan denemelerde droneların kargolarını sadece belirlenmiş güvenli bölgelere indirebildiği ifade edildi. Bu da demek oluyor ki dronelar şu anda sadece güvenli alanlara kargo teslim edebiliyor. Amazon iddiası ise istenilen her yere kargo taşıyabilecekleri.

CNN’in yaptığı habere göre Amazon’un aldığı patent ile firma kargoları dronelardan paraşütle yere indirmeyi planlıyor. Drone hedeflediği alana geldiği zaman kargoyu paraşütle atmak için hesap yapacak ve en iyi ihtimali hesaplayarak yükünü salacak.

İngiltere’nin Cambridge kentinin şehir merkezinden uzak bir bölgesinde ilk paraşütle teslim yapıldı bile.

OKU ►  Amazon, drone ile ilk teslimatını yaptı

Amazon’un paraşütle kargo sistemini tam teşekkülle kullanmak niyetinde. Bu sebeple yakın zamanda kafamıza yağan oyunlar ve kitaplar görmemiz çok şaşırtıcı değil.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox