Kayak’ta seyahat aramalarınızı emoji ile yapın

Sizler için seyahat uzmanı olan Kayak uygulamasında artık emoji ile istediğiniz aramayı yapmanızı sağlıyor.

Emojilerin, kelimelerin yetine geçmesi beklenen bir durumdu ve bu durum hızla devam ediyor.  Ve bu durum bütün Dünya’nın benimsemesiyle hızla ilerliyor. Geçtiğimiz ay, bir İsrail mahkemesinde görülen sivil bir davada yanlış anlaşılan emoji kullanımı için ceza verilmişti. Ama bu gün, sizler için seyahat uzmanı olan Kayak uygulamasında artık emoji ile istediğiniz aramayı yapmanızı sağlıyor.

Kayak’ın arama motorunda kullanılan ilk on emoji size de mantıklı gelecektir. Örneğin, Özgürlük Anıtı ? New York anlamına gelirken suşi ? emojisi Tokyo, slot makinesi ? Las Vegas ve üç yapraklı yonca ☘ Dublin anlamına geliyor.

İsrail mahkemesi, emojilerin, maksadınızı gösterebileceğini söylüyor

Kayak, sonraki emoji-yer eşleştirme grubu için oylama yapıyor. Bu yüzden kaka ? emojisi için başta çıkmasını istediğiniz ve sevmediğiniz bir şehir için oylamaya katılabilirsiniz. İsterseniz emoji listesine T-Rexes ve Zombi emojileri girene kadar bekleyin.

OKU ►  Facebook’un tepki/reaction emojilerinde en popüler 'kalp' oldu

Yakında 56 adet emoji kullanıma sunulacak. Yeni emojiler arasında sihirli lambadan çıkan Aladdin, yoga yapan insanlar, büyücü, zombi, vampir ve daha bir çok yeni emoji var.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox