Yeni Android Wear 2.0 önizlemesi, daha iyi iOS desteği sunuyor

Google’ın işletim sistemi güncellemesi neredeyse kullanıcıya sunulmaya hazır

Google, daha önce Android Wear 2.0’ın piyasaya sürülmesini erteledi, ancak işletim sisteminin, Şubat ayının başında piyasaya çıkması olası gibi görünüyor. Şirket bugün, mevcut sürümüne yönelik bazı hata düzeltmeleriyle birlikte iOS uyumluluğunu ekleyerek güncellenmiş platformun beşinci ve son geliştirici önizlemesini de sundu. Önizlemenin bu sürümüyle derlenen uygulamalar, daha sonra kullanıcıların cihazlarına indirmelerine izin verilecek olan Google Play Store’da yayınlanmaya başlayabilir.

Bağımsız uygulamalar iPhone’larda da çalışacak

Bağımsız uygulamalara (diğer bir deyişle telefona ihtiyaç duymadan çalışabilen uygulamalar) ek olarak yeni Android Wear, daha iyi iOS desteği, geliştirilmiş bildirimler ve mesajlaşma arayüzlerinin yanı sıra etkinliğinizin otomatik olarak tanınmasını da sağlayacak. Bu; koşu, bisiklet veya yürüyüşe başladığınızda, ne yaptığınızı tespit ettikten sonra saatinizin bununla alakalı bir uygulama başlatabileceği anlamına geliyor. Bugünkü Google’ın blog yazısına göre, bağımsız uygulamalar iPhone’larda da çalışacak.

Android Wear 2.0’ın, Nexus Smartwatches gibi amiral gemisi olarak sunulması bekleniyor. Şubat ayındaki lansmana birkaç hafta kaldı ve bu süre de geliştiricilerin uygulamalarını arz etmesi için yeterli duruyor.

OKU ►  2016'nın en gözde Android uygulamaları

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox