Korku temalı macera oyunu Oxenfree artık iPhone’larda

Diyalog seçim özelliğiyle tanınan korku oyunu Oxenfree artık iOS’ta

Yaklaşık bir yıl önce Oxenfree, ergen muhabbetlerini çekilir hale getirmekle kalmayıp eğlenceli bir hale getirerek inanılmaz bir iş başarmıştı. Önceden konsol ve PC üzerinden oynanabilen bu korku temalı ürpertici oyun, iOS’a gelerek artık telefonlar üzerinden de tecrübe edilebilecek.

Hikayede bir grup genç arkadaş, ailelerinden bağımsız şekilde, vapura binerek bir adaya gidiyorlar. Asıl amaçları adada sabahlayarak biraz kafa dağıtmak. Adada kamp ateşi kuran gençler bol muhabbetli bir gece geçiriyorlar. Ancak başka boyutlarla iletişime geçen bir radyonun, ana karakter Alex’in eline geçmesiyle birlikte işler paranormal bir boyuta dönüşüyor.

OKU ►  Twitter yeni tasarımını “Tweetler & Cevaplar” sekmesiyle İOS kullanıcılarına sunuyor

Oxenfree’yi gerçekten özel kılan özelliği gençler arasındaki geçen diyaloglar. Zaten karakterlerin kıyafetlerinden tutun konuşmalarına kadar günümüz gençlerine çok benzemesi hikayeye ayrı bir sıcaklık katıyor. Alex ve arkadaşları oyun boyunca sürekli diyalog halindeler. Ancak  konuşma esnasında diğer oyunlardan farklı olarak siz de diyaloğa katkıda bulunuyorsunuz. Hikaye boyunca ana karakter Alex’in bütün diyaloglarını siz yönlendiriyorsunuz. Diyalog, karakterin üzerinde çıkan birkaç cevap seçeneğinden birisinin seçilmesiyle birlikte gerçekleşiyor. Sizin seçtiğiniz cevaplara göre, Alex’in diğer arkadaşlarıyla kurduğu diyalog yönlendirilebiliyor. Mesela bir arkadaşıyla hikaye boyunca iyi geçinip, başka bir arkadaşıyla sürekli laf dalaşına girebilirsiniz. Bütün bu özellikler, normalde oyunlardaki sıkıcı konuşma sahnelerini, oyunun doğal deneyimine dönüştürüyor.

Oyun çok zorlayıcı değil. Hikaye boyunca zorlu düşmanlarla yüzleşmeyeceksiniz veya karmaşık bulmacalara takılmayacaksınız. Oyunun iOS sürümü orjinal sürümle tamamen aynı, yalnızca daha küçük ve dokunmatik ekranlı hali.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox