Kozmetik devi L’Oreal, teknolojiye el atıyor

Date:

Kozmetik devi L’Oreal, teknolojiye el atıyor.

Kafa derinizi en iyi şekilde tutmak için tasarlanmış akıllı saç fırçası geliştirmek için Withings ile işbirliği yaptı. Görünüşe göre insanların saçlarını çok güçlü bir şekilde fırçalama eğiliminin uzun vadeli hasara sebep olması, Kérastase Hair Coach, adı verilen teknolojik fırçanın üretilmesi fikrine neden oldu. Kozmetik devi L’Oreal, teknolojiye el atıyor.

Kérastase Hair Coach, saçınızın sesini dinleyebilen bir mikrofon içerir. Bu saçtaki karışıklık konusunda fikir sunar. Buna ek olarak, bir jiroskop, saçlarınızı fırçalarken uyguladığınız kuvveti ölçmek için fırçalama modellerinizi analiz etme yeteneğine sahiptir. Fırçayı çok sert çekerseniz, kafa derinize zarar vermemeniz için fırça sapı titreşir. Son olarak, iletkenlik sensörü, Siz tam emin degilseniz saçınızın ıslak, nemli veya kuru olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur.

Tüm bu veriler, saçınıza en iyi bakım konusunda size ipuçları vermek için yerel hava durumunun yanısıra bir bildirim yapan bir akıllı telefon uygulamasına yönlendirilir. Tabi beklediğiniz gibi, saçlarınızın parlak olmasını sağlamak için satın almanız gereken diğer L’Oreal Kérastase markalı ürünler için de tavsiyeler alırsınız. Fırçanın satış fiyatı henüz belli değil, ancak 200 dolardan düşük bir satış fiyatı bekleniyor.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...