Lenovo MWC’de yeni Tablet modellerini tanıttı

Date:

Lenovo PC dünyasında her boşluğu doldurmaya devam ediyor

Lenovo’nun her açığı kapatmaya çalıştığı hala anlaşılmadıysa, şimdi anlaşılmış olsa gerek. Teknoloji devi Lenovo Tab 4 ve Tab 4 Plus modellerinin tanıtımını yaptı. Modeller teorik olarak ailelerden tutun da üretken odaklı kişilere kadar herkesin bütçesine uygun fiyatlarda. Her bir serideki 8 ve 10 inç modeller çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak opsiyonel bir Kids Pack (şoka dayanıklı kılıf, ekran korumaları ve mavi ışık filtresi) içeriyor. Bu arada Amazon’un Fire HD Kids tabletleri de rekabete henüz dahil oldular. 10 inç tabletlerden birini kapmak isteyecek olursanız Bluetooth klavyesi ve uyumlu kılıfının sizi işe odaklı bir moda sokacak ‘Üretkenlik Paketi’ ile karşılaşacaksınız. Tabii ki bu kombinasyon Surface ile kıyaslanamaz ama, bazı ufak tefek ofis işlerinizi yapmanız için yeterli olacaktır.

İki ürünün ekran büyüklüğü ve eklentiler haricinde ortak yönü pek yok. Standart Tab 4 modellerinin temelde 1.280 x 800 ekran, giriş seviyesinde Snapdragon 425 işlemci, 2GB RAM, 16GB  ya da 32GB hafıza, 5 megapixel arka kameralar ve 2 megapixel ön kamerası mevcut. Bunun yerine Tab 4 Plus modelinde karar kılacak olabilirsiniz. Her bir Plus çeşidi 1.920 x 1.200 ekran, daha hızlı Snapdragon 625 çip, 3GB ya da 1GB RAM, 64 GB’a kadar hafıza ve parmak izi okuyucusu içeriyor.  Son ‘Mobile World Congress’ te sunulan bir gösterimde Plus modellerin arka yüzleri kaplayan cam kaplamalar sebebiyle daha sağlam ve daha ayrıcalıklı görüntüye sahip oldukları görülüyor. Her 4 tablette de LTE veri için bir opsiyon sunuluyor.

Cihazlardan herhangi birini almak için Mayıs ayına kadar beklemek zorundasınız fakat kesinlikle beklemeye değerler. Giriş seviyesindeki Tab 4 serisi  8 ve 10 inç biçimleri 109$ ve 149$ fiyatla satılacak olmakla birlikte Plus versiyonları da 199$ ve 249$ gibi makul fiyatlarla satışa sunulacak. Eklentiler de çok pahalı değiller. Kids Pack 20 ya da 25$ fiyatla (tablet büyüklüğüne göre değişiyor) ve Productivity Pack de makul bir fiyat sayılabilecek olan 50$’a alıcı bulacak.

Eğer Windows 10’u tercih edecek olursanız, bir köşede sizi bekleyen düşük fiyatlı bir tablet olacak. 10 inç, klavye eklentili Miix 320 modeli 1.920 x 1.200 ekranı, Atom X5 işlemcisi, 4GB Maximum RAM’i, 128GB maksimum hafızası ve 5 megapixel arka ve 2 megapixel ön kamerası ile ayaklarımızı yerden kesecek kapasitede olmamakla birlikte oldukça makul bir fiyatla satışa sunuluyor : 200$. Bunda da LTE opsiyonu olduğunu söylemiş miydik? Ayrılabilir bir Windows PC’de mevcut temel özelliklerin sizin için yeterli olacağını ve aynı zamanda telefon kullanımı da yapabileceğinizi düşünecek olursanız bu model de kısa listeye konulabilir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...