Sony ilk 4 ayda 915.000 PlayStation VR satarak beklentileri aştı

Date:

Sony, sanal gerçeklik ürünü satış rakamlarına kendi de şaşırdı

Sony, New York Times’da yayınlanan bir yazıda 4 ay önce pazara sunduğu sanal gerçeklik ürünü PS VR’nin 915 bin adet satıldığını bildirdi. Yazıda ayrıca Sony’nin ilk altı aylık satış süresi zarfında 1 milyon sanal gerçeklik ürünü satmayı hedeflediği belirtilmiş.

Ekim ayında piyasaya sürülen PS VR, PlayStation 4 oyun konsoluyla entegre olarak çalışıyor. Sony Aralık ayında 50 milyondan fazla PS4 oyun konsolu sattı. Htc ve Facebook Oculus firmalarının ürettiği rakip sanal gerçeklik ürünlerine kıyasla PlayStation VR daha ucuz. Oculus, Rift adlı ürünü için 599$ (ayrıca dokunmatik kontrol aygıtı için de 199$) fiyat belirlerken, Htc ise kendi sanal gerçeklik ürününü 799$ olarak fiyatlandırıyor,  öte yandan rakipleri gibi yüksek donanımlı oyun bilgisayarlarına ihtiyaç duymayan Sony’nin PS VR ürünü ise kontrol aygıtları ile birlikte sadece 499$’lık bir fiyat etiketine sahip.

Ürün satışlarının yatırımcıların yüzünü güldürmediği sanal gerçeklik pazarındaki bu rakamlar yüksek donanımlı bir bilgisayara gereksinim duymayan, bunun yerine oyun konsolunun işlemcisini yeterli gören orta katman VR kullanıcıları için kısmen parlak bir gelecek vaad ediyor.

HTC ve Oculus ürünlerine ait satış rakamlarını henüz duyurmamış olsalar da, pek çok analiste göre her iki firmanın toplam ürün satışı 500 bin adedin altında

[irp posts=”9212″ name=”Samsung yeni Gear VR setine el kontrolörü ekleneceğini duyurdu”]

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...