LG şimdi daha küçük, daha ucuz

LG şimdi daha küçük, daha ucuz

LG’nin yeni serisi V20′ si hoşunuza gitti, ancak biraz daha küçük ve biraz daha ucuz olmasını istiyorsunuz. O zaman yeni Q8’e bir göz atmanızda fayda var. Öyle ki LG’ de bu durumun farkında ve yeni bir alternatif üretmek için hiç vakit kaybetmemişe benziyor. Bir amiral gemisindeki en son kitlesel akıllı telefonu özelliklerini taşıyan 5.2 inçlik cihaz; ESS Quad DAC, çift kamera ve ikincil / taşma ekranı da dahil olmak üzere öncekilerle aynı özellikleri taşıyor. LG şimdi daha küçük, daha ucuz… LG, yeni akıllı telefonu Q8’i oluştururken çift ekranlı V20 modelini küçülttü. Muhtemelen, aynı aileden olan diğer cihazlar için bu durum daha iyi olacak. Öyle ki LG’ nin akıllı telefonları kalite, dayanıklılık ve donanım bakımından başarılı görülse de tablet diye adlandırılmaya başlanmıştı.

OKU ►  Deprem çantasının önemi nedir? Neden Gereklidir?
LG şimdi daha küçük, daha ucuz

Alıcılar ayrıca, yabancı maddelerin cihazın içeri girmesine karşı dayanıklılık sağlayan yarım saatlik bir koruma sunan IP67 su ve toz direncini de göz önünde bulundurmalı. Dahili olarak, V 20 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip.

Bu özellikler yukarıda saymış olduklarımıza ek olarak: 4 GB RAM ve 3,000 mAh batarya ile bir Snapdragon 820 – V 20, 3,200 mAh’ye sahip. Yani daha küçük bir gövdede, ekranı 2,560 x 1,440 çözünürlükte aynı kalmaya devam ediyor. Daha kolay cebe girmesinin ve taşınmasının önündeki engellerin kaldırılmış olduğunu söylersek yanlış olmaz. Daha önceki LG modellerine bakıldığında, tasarım ve kasalarının en çok eleştiri alan özelliği taşınabilirliğe elverişli olmayışıydı. LG’ li yetkililer bu konuya bir hassasiyet göstermiş ve isteklerin ardına bir adım atmış gibi görünüyor. Bu durumun şirket hisselerine ayrıdan bir pozitif değer getireceği de beklentiler arasında.

OKU ►  Age of Empires: Castle Siege artık Android’de

LG şimdi daha küçük, daha ucuz

Ne yazık ki LG şimdilik resmi kanattan yeni Q8′ in fiyatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmış değil. Ancak alınan haberlere göre önümüzdeki ay Avrupa ve Asya’daki ülkelerde Q8′ in satışa sunulması bekleniyor. Şimdilik maliyetinin de ne olacağı henüz paylaşılmamış olduğundan bir rakam kestirmek zor olsa da V20 dolaylarından daha düşük bir fiyatta olması bekleniyor. (Özellikleri hesaba katıldığında)

OKU ►  Android kullanıcıları; Virüslü VPN’lere dikkat!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here