Mesajlaşma uygulaması ‘Viber’e e-ticaret desteği

Date:

Artık uygulama üzerinden alışveriş yapılabilecek

Mesajlaşma uygulaması Viber yeni bir özellikle geliyor. Yeni başlayacağı e-ticaret desteği ile uygulama, mesajlaşma uygulamalarının çok-fonksiyonlı araçlara dönüşme trendine uyum sağlıyor.

Yeni özellikle Viber uygulaması üzerinden alışveriş yapmak mümkün olacak. Arkadaşlarınızla yaptığınız sohbetlerden esinlenecek olan uygulama ilginizi çekebilecek ürünleri size sunacak. Sol alta gelen bir alışveriş torbası tuşuna bastığınız zaman bu ürünleri inceleyebileceksiniz.

Yeni özelliğin uygulamaya Mart’ın 6’sında geleceği ifade edildi. Bununla birlikte yeni özellik ilk etapta sadece ABD’de kullanılabilecek.

Viber üzerinden belli kategorideki ürünlere ulaşmak mümkün olacak. Bunların arasında elektronikten, ev eşyalarına ve modaya kadar çeşit bulunacak.

E-ticaret altyapısını Viber’e de sahip olan Rakuten.com sağlayacak. Ama bununla birlikte 30 farklı markanın da e-ticaret desteği vereceği ifade edildi. Şimdilik hangi markaların bunların arasında yer alacağı açıklanmadı.

[irp posts=”8605″ name=”WhatsApp’a Snapchat’in ‘hikaye’ modu geliyor”]

İlk etapta Viber üzerinden direk alış veriş yapılmayacağı ifade edildi. Uygulama üzerinde incelediğiniz ürünleri satın almak istediğinizde Viber sizi istenen platforma yönlendirecek. Bununla birlikte firmanın CEO’su direk satın alma özelliğinin er yada geç Viber’e geleceğini de ifade etti.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...