Artık uygulama üzerinden alışveriş yapılabilecek

Artık uygulama üzerinden alışveriş yapılabilecek

Mesajlaşma uygulaması Viber yeni bir özellikle geliyor. Yeni başlayacağı e-ticaret desteği ile uygulama, mesajlaşma uygulamalarının çok-fonksiyonlı araçlara dönüşme trendine uyum sağlıyor.

Yeni özellikle Viber uygulaması üzerinden alışveriş yapmak mümkün olacak. Arkadaşlarınızla yaptığınız sohbetlerden esinlenecek olan uygulama ilginizi çekebilecek ürünleri size sunacak. Sol alta gelen bir alışveriş torbası tuşuna bastığınız zaman bu ürünleri inceleyebileceksiniz.

Yeni özelliğin uygulamaya Mart’ın 6’sında geleceği ifade edildi. Bununla birlikte yeni özellik ilk etapta sadece ABD’de kullanılabilecek.

Viber üzerinden belli kategorideki ürünlere ulaşmak mümkün olacak. Bunların arasında elektronikten, ev eşyalarına ve modaya kadar çeşit bulunacak.

E-ticaret altyapısını Viber’e de sahip olan Rakuten.com sağlayacak. Ama bununla birlikte 30 farklı markanın da e-ticaret desteği vereceği ifade edildi. Şimdilik hangi markaların bunların arasında yer alacağı açıklanmadı.

OKU ►  WhatsApp’a Snapchat’in ‘hikaye’ modu geliyor

İlk etapta Viber üzerinden direk alış veriş yapılmayacağı ifade edildi. Uygulama üzerinde incelediğiniz ürünleri satın almak istediğinizde Viber sizi istenen platforma yönlendirecek. Bununla birlikte firmanın CEO’su direk satın alma özelliğinin er yada geç Viber’e geleceğini de ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here