Mac’e Microsoft Office için Touch Bar desteği geldi

Date:

Yeni gelen güncelleme Tocuh Bar’ınızdan Office uygulamalarına erişmenizi sağlıyor.

Artık Touch Bar (dokunmatik panel) bulunduran Macbook Pro kullanıcıları Microsoft Office kullanırken de Apple’ın en son tanıttığı bilgisayarındaki LCD şeridi kullanabilecekler. Touch Bar desteğini Apple geçtiğimiz Ekim ayında bir tanıtım etkinliğinde açıklamıştı. Şuandan itibaren ise kullanıcılar Office desteğinden de yararlanabilecekler. Şuanda hali hazırda Word, Excel ve PowerPoint ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Sırada ise Outlook ve Skype var. Touch Bar desteğini alan büyük markaların ürünlerinden sonra- Adobe Photoshop, Final Cut Pro gibi- Office de bu desteği olan en son prestijli uygulama oldu.

https://www.engadget.com/2017/02/16/microsoft-office-touch-bar-support/

Yeni güncelleme ile Office kullanıcıları artık Touch Bar ile kolaylıkla yorum ve fotoğraf girebilecek, köprü bağlantı(hyperlink) kurabileceksiniz. Aynı zamanda PowerPoint müdavimleri için yeni eklenmiş özellikler bulunuyor.  Word Focus Modu, önemli stil seçeneklerini dokunmatik panele taşıyarak çalışma ekranınızı daha derli toplu tutmanıza olanak sağlıyor. Word, Excel Ve PowerPoint’teki grafik objelerini Touch Bar’da sürükleyerek daha kusursuz olarak döndürebileceksiniz.

Bu güncellemeyi edinmek için Mac’inizdeki herhangi bir Office uygulamasının içerisindeki Yardım menüsünden Güncellemeleri Kontrol Et seçenğine basmanız yeterli.

Ali İlterhttps://teknoformat.com/author/ali
Bilgi teknolojileri yöneticisi, Teknoloji ve Teknolojik gelişmeler, her zaman ilgisini çekmiştir. Teknolojik araştırma ve geliştirme konusunda uzmanlığıyla ekip lideridir.

Leave A Reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Paylaş

Popular

More like this
Related

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım

Permolit Boya’dan Uzun Ömürlü Sağlam Yalıtım Akçalı Boya ve Kimya...

Kara Cuma (Black Friday) çılgınlığı nedir?

Kara Cuma (Black Friday) Şükran Günü’nün (Thanksgiving Day) ertesi sabahında...

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir?

BitCoin Nedir? CryptoCurrency Kripto Para Nedir? Bitcoin nedir, Kripto para...

iPhone 8’deki FACE ID özelliği sınırları zorluyor!

iPhone 8’deki Face ID fonksiyonları herkesi şaşırttı Son zamanlarda gündemimizden...