Microsoft Office Mac için Touch Bar desteği getiriyor

Yeni gelen güncelleme Tocuh Bar’ınızdan Office uygulamalarına erişmenizi sağlıyor.

Artık Touch Bar (dokunmatik panel) bulunduran Macbook Pro kullanıcıları Microsoft Office kullanırken de Apple’ın en son tanıttığı bilgisayarındaki LCD şeridi kullanabilecekler. Touch Bar desteğini Apple geçtiğimiz Ekim ayında bir tanıtım etkinliğinde açıklamıştı. Şuandan itibaren ise kullanıcılar Office desteğinden de yararlanabilecekler. Şuanda hali hazırda Word, Excel ve PowerPoint ile rahatlıkla kullanılabiliyor. Sırada ise Outlook ve Skype var. Touch Bar desteğini alan büyük markaların ürünlerinden sonra- Adobe Photoshop, Final Cut Pro gibi- Office de bu desteği olan en son prestijli uygulama oldu.

https://www.engadget.com/2017/02/16/microsoft-office-touch-bar-support/

Yeni güncelleme ile Office kullanıcıları artık Touch Bar ile kolaylıkla yorum ve fotoğraf girebilecek, köprü bağlantı(hyperlink) kurabileceksiniz. Aynı zamanda PowerPoint müdavimleri için yeni eklenmiş özellikler bulunuyor.  Word Focus Modu, önemli stil seçeneklerini dokunmatik panele taşıyarak çalışma ekranınızı daha derli toplu tutmanıza olanak sağlıyor. Word, Excel Ve PowerPoint’teki grafik objelerini Touch Bar’da sürükleyerek daha kusursuz olarak döndürebileceksiniz.

Bu güncellemeyi edinmek için Mac’inizdeki herhangi bir Office uygulamasının içerisindeki Yardım menüsünden Güncellemeleri Kontrol Et seçenğine basmanız yeterli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here