Surface Pro 5

Pro 4’ün gelişmiş işlemcili versiyonu

Son aylarda Microsoft Surface Pro 4’ün halefiyle ilgili bir çok şey duymuştuk. Dünyaca tanınmış bir teknoloji yazarı, Surface Pro 5 hakkında bazı taze bilgiler edinmiş.

Güvenilir kaynaklardan alıntılar yapan ödül sahibi Paul Thurrott, Microsoft’un gelecek amiral gemisi tabletinin donanımda selefine oranla büyük bir değişiklik yaşamayacağını açıkladı. Yeni model de önceki versiyonda olduğu gibi Surface Connect güç bağlantısını koruyacak.

Fakat tasarım dili az ya da çok 2016 modeliyle benzerlik taşıyacak. Microsoft, Surface Pro 5 serisinde Skylake’ten Kabey Lake işlemciye taşınacak.

OKU ►  Microsoft Surface Stüdyo, masaüstü bilgisayarların hala çekici olabileceklerini kanıtlıyor

Bilmeyenler için söyleyelim; yeni CPU daha hızlı saat hızı değişikliklerini beraberinde getiriyor (geliştirilmiş ‘Speed Shift’ teknolojisiyle). Yani CPU’nun bir frekanstan diğerine geçişi daha kısa sürüyor ve bunun sonucu olarak performansta ciddi bir artış yaşanıyor.

Dahası yeni model aynı zamanda 3D grafik ve 4K video oynatımında performansı geliştirmek üzere yeni bir grafik mimarisine sahip olacak.

Kamera, ekran, RAM, tekil grafik kartı ve batarya kapasitesi gibi diğer önemli özellikler henüz karanlıkta.

Microsoft’un Surface Pro 5’i 2017’nin son çeyreğinde tanıtması beklendiği için cihaz birkaç ay içerisinde üretime geçer geçmez cihazla ilgili daha fazla bilgi su yüzüne çıkacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here