Windows Karma Gerçeklik Kumandaları

Gözlük değil, kumanda

Hareket kumandası olmayan modern bir VR gözlük ne işe yarar? Aslına bakarsanız pek bir işe yaramaz. Bu sebeple Microsoft’un Acer ve diğer PC üreticilerinin MR/VR gözlüklerini destekleyen ilk ‘Windows Karma Gerçeklik Kumandaları’ ile ilgili bildirisi sürpriz olmadı.

Microsoft Motion Controller 2

HoloLens ve çeşitli Windows destekli gözlüklerde olduğu gibi bu kumandalar da içten dışa takip teknolojisine dayanıyorlar. Dolayısı ile kullanmak için herhangi bir özel sensör kurulumu yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Microsoft Motion Controller 1

Build geliştirici konferansında kumandalarla ilgili kısa bir fikir edinebildik ama gördüğümüz kadarıyla oldukça ilgi çekiciler. Üstelik bütçeyi aşacak denli fiyatlı da değiller. Acer bunları Windows VR gözlüğü ile birlikte paketlenmiş haliyle 399$’a satacak.

Microsoft Motion Controller 3

Microsoft gözlüklerin fiyatlandırmasını her firmanın kendisine göre yapabileceğini, fakat Acer’ın 299$’lık fiyatının 100$ üzerinde bir fiyatın makul sayılabileceğini belirtiyor.

Windows HP Acer Mixed Reality

Windows MR/VR gözlüklere gelince; Microsoft geliştiricilerin Acer’ın ve HP’nin modellerini bugünden itibaren ön siparişlerini verebileceğini, ürün gönderiminin ise yaz sonuna doğru yapılacağını bildirdi. Acer’ın fiyatı 300$ olacakken, HP ise 329$’lık bir fiyatlandırma yapacak.

OKU ►  Motorola, 21 Haziran’da yeni akıllı telefonunu duyuracak
OKU ►  Drake'in yeni albümü More Life piyasaya çıktı

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox