Microsoft’un kendine özgü Samsung Galaxy S8’i var

Microsoft uygulamaları ağırlıkta

Samsung bir süredir Skype, OneDrive, OneNote v.b. Microsoft uygulamasını telefonlarında ve tabletlerinde paket olarak sunuyor. Bununla birlikte Galaxy S8 ile birlikte her iki firma ortaklıklarını bir adım öteye taşıyorlar. Microsoft’un, Samsung Galaxy S8’in Microsoft sürümünü sattığı, Amerika’daki satış mağazalarında bugünden itibaren ön sipariş kabulüne başladığı belirtiliyor.

OKU ►  Windows Cloud : Microsoft’un, Chrome OS’e cevabı

Tahmin edeceğiniz üzere bu özelleştirilmiş S8 Office, OneDrive, Outlook ve Cortana gibi bir dizi Microsoft uygulaması ile yüklenmiş olacak. Microsoft’un sanal asistanının da telefonda dahil edilecek olması da enteresan zira Samsung’un iki yeni telefonu, Bixby’nin şaşalı tanıtımı eşliğinde yapılmıştı. Fakat eğer Bixby’nin özel bir versiyonunda sıkıntı yaşanacak olursa tabii farklı bir sanal asistanın eklenmesi bu anlamda mantıklı olabilir.

Microsoft’un bir sözcüsü The Verge’e Galaxy S8 ve S8+’nın her ikisinin de Microsoft için özelleştirilmiş olacaklarını söyledi. Microsoft Sürümü telefonlar WiFi’a bağlandıkları anda özelleştirilmiş yazılımların hepsi indirilecek ve kurulacaklar. Galaxy S8’in standart versiyonları halihazırda Office uygulamalarına sahip olmakla birlikte Microsoft Sürümü’nde Outlook ve Cortana olacağı aşikar.

Recent Articles

spot_img

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox